Artykuły

Kraków-Berlin. Moda w pociągu "Bezgraniczny stukot kalejdoskopu"

W ekspresie do Berlina oprócz teatru w pociągu i na stacjach, piosenek, filmów, kulinarnego show będzie też pokaz mody przygotowany przez duet Kuxido.

Kuxido tworzą Katarzyna Paradzińska i Magdalena Studnicka, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Prezentowały swoje kolekcje m.in. podczas: Warsaw Fashion Street, Off Fashion, Fashion'er na Open'er Festival. Zaprojektowały kostiumy do filmu Tomasza Jurkiewicza "Gdyby ryby miały głos".

"Podczas projektu Kraków - Berlin XPRS zaprezentujemy Bezgraniczny stukot kalejdoskopu . Kolekcja ubrań pokazuje stopniowe postępowanie zjawisk, doświadczeń, przygód, które zachodzą podczas Dróg Naszego Życia. Tytułowy kalejdoskop symbolizuje zmiany, natomiast stukot - rytm podróży. Obojętnie, czy myślimy o odległości z punktu A do punktu B, czy z punktu Narodziny do punktu Śmierć. Ponieważ pokaz rozpocznie się na terenie aglomeracji śląskiej, poszczególne formy odzieży zaczerpnięte są z architektury tego regionu" - mówią artystki.

Modelami będą aktorzy biorący udział w projekcie, a także kilku podróżnych. Pokaz będzie się odbywał - w kilku wejściach - w przejściach między siedzeniami, a finał w wagonie teatralnym.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji