Artykuły

Poznań. Anatewka na dachu przy Półwiejskiej

Operę "Skrzypek na dachu" w reżyserii Emila Wesołowskiego zobaczymy w sobotę na... dachu Starego Browaru. Historię żydowskiej rodziny z przedrewolucyjnej Rosji opowie ponad dwustu artystów Teatru Wielkiego.

Tradycja światowych oper wystawianych w plenerze przy Starym Browarze sięga 2000 r. i prezentacji "Carmen" Georgesa Bizeta. Rok później w surowych, ceglastych dekoracjach widzowie obejrzeli też "Makbeta" Giuseppe Verdiego. Latem 2002 r., jeszcze przed otwarciem w Starym Browarze centrum handlowego, w pobliskim parku Teatr Wielki wystawił "Rigoletto" Verdiego.

Premiera "Skrzypka na dachu" w Teatrze Wielkim odbyła się w czerwcu 2009 r. Spektakl z muzyką Jerry'ego Bocka i na podstawie libretta Josepha Steina jest polską wersją broadwayowskiego musicalu z 1964 r. Fabuła na podstawie książki "Dzieje Tewjego Mleczarza", żydowsko-ukraińskiego pisarza Szolema Alejchema, przedstawia równie barwne, co zawiłe losy rodziny mieszkającej na początku XX w. w carskiej Rosji. Wielu widzów zna ją zapewne ze słynnej ekranizacji z 1971 r., nagrodzonej Oscarem, z Chaimem Topolem w roli Tewje.

W niewielkim miasteczku Anatewka poczciwy mleczarz chce dobrze wydać za mąż swoje córki. U progu rewolucji w tradycyjnej społeczności zachodzą jednak duże zmiany i Tewje musi wybrać między szczęściem córek, a własnymi przekonaniami...

Początek spektaklu o godz. 21.30. Bilety można kupować w centrum informacyjnym Starego Browaru i CIM. Kosztują 60, 90 i 120 zł.

Stary Browar, Atrium, poziom +5, sobota, 11 czerwca, godz. 21.30

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji