Artykuły

Wrocław. Projekt "Miasto Różewicz"

Dzisiaj "Miasto Różewicz" - głośne czytanie utworów Tadeusza Różewicza w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

O godz. 12.00 w Rynku dwudniowe przedsięwzięcie "Miasto Różewicz" rozpocznie Jan Peszek. Pod pomnikiem Bolesława Chrobrego o godz.14.00 pojawi się Stanisław Szelc. Anna Polony i Piotr Sieklucki spotkają się z publicznością o godz.16.00 w Muzeum Architektury, a o godz.18.00 - przed rozpoczęciem spektaklu "Kartoteka" w reż. Michała Zadary - we Wrocławskim Teatrze Współczesnym będzie można posłuchać Tadeusza Kwinty. Na "Miasto Różewicz" - wstęp wolny.

"Kartoteka" [na zdjęciu] to jeden z trzech spektakli Różewiczowskich, które ma obecnie w repertuarze Wrocławski Teatr Współczesny. Przedstawienie bardzo wierne Autorowi, pozwala jednocześnie widzom na wszelką dowolność. Można przemieszczać się po całej przestrzeni Sceny na Strychu, wybierać te sekwencje zdarzeń, które sami uznamy za najważniejsze... 14 czerwca, w ramach projektu "Różewicz rozrzucony", spektakl oglądać będą mieszkańcy rodzinnego miasta Poety - Radomska. Będzie to prolog do organizowanego tam "Różewicz Open Festiwal" www.rozewiczopen.pl

W piątek - druga część "Miasta Różewicz". W sobotę (11 czerwca) o godz. 22.00 zapraszamy na "Filmową noc z Tadeuszem Różewiczem", a w niedzielę (12 czerwca) o godz. 16.00 na debatę teoretyków i praktyków pt. "Zbieranie Różewicza". Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji