Artykuły

Poznań. Tadeusz Chudecki czyta Listy św. Pawła

Od kilku lat tradycją Verba Sacra jest czytanie Listów św. Pawła w czerwcu. Tym razem, 12 czerwca o godz. 17, usłyszymy w całości 2 listy: List do Filipian i List do Kolosan w interpretacji Tadeusza Chudeckiego.

Dla mnie życie to Chrystus - to z jednej strony świadectwo życia Pawła. Spotkanie Zmartwychwstałego spowodowało, iż wszystko to, co dotychczas było dla niego motywem życia i przedmiotem dumy, uznaje za bezwartościowe. Jedynym jego pragnieniem staje się pozyskanie Chrystusa i bycie w Nim (por. Flp 3,7-9). Z drugiej natomiast strony, to swoiste zaproszenie skierowane do nas, byśmy na wzór Apostoła wkroczyli na drogę naszej osobistej metanoi. Tak pisze o Listach komentator ks. dr Tomasz Siuda, moderator Dzieła Biblijnego.

Oprawa muzyczna tej prezentacji będzie wyjątkowo atrakcyjna. Po raz pierwszy w historii projektu Verba Sacra będzie miało miejsce prawykonanie najnowszej kompozycji Andrzeja Koszewskiego. Andrzej Koszewski kończy niebawem 90 lat. Z początkiem maja bieżącego roku napisał kompozycję na chór mieszany a cappella, do wybranych zwrotek sekwencji Stabat Mater. To pierwsze wykonanie zrealizuje Chór Motet et Madrigal pod dyrekcją Leszka Bajona.

Według prof. Krystyny Domańskiej-Maćkowiak, medytacyjno-dramaturgiczny motyw ujęty w przejmującą, a zarazem nową, niespotykaną barwę współbrzmieniową, przy niezwykłej prostocie rytmicznych przebiegów, wprowadzi nas w nastrój skupienia, wyciszenia i pokoju umysłów.

Przed prezentacją o godz. 16:30 wystąpi w ramach specjalnej promocji Sołacki Chór Kameralny pod dyrekcją Marianny Majchrzak. W kolejnych edycjach będziemy promowali inne ciekawe postacie i zespoły działające przy parafiach Archidiecezji Poznańskiej.

VERBA SACRA Modlitwy Katedr Polskich

św. Paweł

List do Filipian, List do Kolosan

czyta: Tadeusz Chudecki

komentarz: ks. dr Tomasz Siuda

śpiew: Chór Motet et Madrigal pod dyrekcją prof. Leszka Bajona

Niedziela 12 czerwca 2011 roku godz. 17:00

Bazylika Archikatedralna w Poznaniu

wstęp wolny

***

Przed prezentacją o godz. 16:30 wystąpi w ramach specjalnej promocji Sołacki Chór Kameralny pod dyrekcją Marianny Majchrzak

www.verbasacra.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji