Artykuły

Wrocław. Trwa projekt "Różewicz rozrzucony"

"Rozrzucanie" Różewicza po całym Wrocławiu rozpocznie się 7 czerwca i potrwa do 12 czerwca. Projekt ma uświetnić rok poświęcony osobie poety.

- Wszystkie imprezy będą rozrzucone po całej Polsce - tłumaczy nazwę Piotr Sieklucki, dyrektor generalny Teatru Nowego, współorganizator (razem z Wrocławskim Teatrem Współczesnym) imprez.

- Zbadamy naszą wiedzę o pisarstwie Tadeusza Różewicza, o tym, co się z nią stało, i zbierzemy ją w całość - dodaje. We Wrocławiu projekt rozpocznie się dziś o godz. 20.30 - transmisją "Białego małżeństwa" [na zdjęciu] w reż. Krystyny Meissner w TVP Kultura.

Ze spektaklami przyjadą Teatr Provisorium i Kompania "Teatr" z Lublina ("Do piachu") oraz gdański Teatr Wybrzeże ("Gupa Laokoona").

Oprócz przedstawień we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w programie także czytanie utworów Różewicza na ulicach miasta. 9 i 10 czerwca usłyszymy je w Rynku, obok pomnika Bolesława Chrobrego, w tramwaju linii 12, na Ostrowie Tumskim, w Muzeum Architektury i w kawiarni Literatka.

Wśród czytających m.in. Jan Peszek, Krystyna Czubówna i Edward Linde-Lubaszenko. W sobotę o godz. 22 we Współczesnym planowana jest "Filmowa noc z Różewiczem", czyli projekcja m.in. "Kartoteki" w reż. Konrada Swinarskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji