Artykuły

Tarnów. Premiera "Małego Księcia" u Solskiego

Trwają próby przed premierą "Małego Księcia" w Tarnowskim Teatrze.

Tarnowski Teatr zaprasza na czerwcową premierę. Tym razem przygotowano muzyczne przedstawienie dla całej rodziny. W spektaklu pt. "Mały Książę", oprócz profesjonalnych aktorów, zobaczymy chłopców wybranych w castingu do tytułowej roli. Przedstawienie reżyseruje Cezary Domagała.

W Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego trwają ostatnie już próby spektaklu "Mały Książę" na podstawie książki Antoine de Saint - Exupery'ego. Publiczność zobaczy to przedstawienie premierowo 4 czerwca.

Reżyserii podjął się Cezary Domagała - doświadczony reżyser, który już kilkanaście razy przenosił w różnych teatrach "Małego Księcia" na scenę. By obsadzić tytułową rolę, zorganizowano casting; udział w nim wzięło ponad dwudziestu chłopców. Ostatecznie wybrano trzech. Małego Księcia zagrają Filip Gieracki i Filip Kubala (obaj mają po 9 lat) oraz Michał Niedbała (11 lat).

- Każdy z tych chłopców jest zupełnie inny i bardzo dobrze. Tą właśnie innością wnosi coś nowego na scenę, zmusza aktorów do trochę innego grania, innego dialogowania, innego bycia. A chłopcu, grającemu w konkretnym przedstawieniu Małego Księcia, towarzyszyć na scenie będzie dwójka aktorów związanych z tarnowską sceną, czyli Monika Wenta-Hudziak i Kamil Urban, z którym będę się dublował w roli Pilota, absolwenci krakowskiej PWSZ, wydziału wokalno-aktorskiego - Agnieszka Findysz i Paweł Izdebski, oraz Daniel Guzdek z wydziału aktorskiego i Anna Bystroń z wydziału wokalno-aktorskiego w Katowicach - mówi Cezary Domagała.

Tarnowskie przedstawienie jest typowym spektaklem familijnym. Reżyser zachęca do jego oglądania dzieci i dorosłych - każdy znajdzie tu coś dla siebie, każdego zachwyci coś innego. W spektaklu wykorzystano kilkanaście piosenek autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego, a także projekcje animacji komputerowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji