Artykuły

Warszawa. "Zły" z audiodeskrypcją i napisami

Od 15 maja w Teatrze Powszechnym "Zły" zostanie udostępniony publiczności z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" we współpracy z Teatrem Powszechnym przygotowała w ramach projektu "Poza Ciszą i Ciemnością" kolejną premierę spektaklu teatralnego dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną. W akcji Fundacji wzięło dotąd udział kilka warszawskich teatrów, Teatr Powszechny jest jej partnerem już po raz drugi - w połowie grudnia pokazano "Lot nad kukułczym gniazdem" z audiodeskrypcją.

Tym razem czeka nas jeszcze ciekawsze wydarzenie - 15 maja "Zły" zagrany zostanie premierowo zarówno audiodeskrypcją dla niewidomych, jak i napisami dla niesłyszących.

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Audiodeskrypcja - technika narracyjna opracowana i rozpowszechniona w USA na początku lat osiemdziesiątych. Początkowo wykorzystywana głównie w teatrach, szybko została zaadaptowana dla potrzeb telewizji, kina, muzeów i galerii. Audiodeskrypcja to dodatkowy komentarz lektora pojawiający się w przerwach między dialogami, który opisuje to, co dzieje się w filmie lub spektaklu, a czego osoba niewidoma nie może zobaczyć. Relacjonuje akcję, opisuje miejsca, krajobrazy, a także emocje, mimikę twarzy i gesty bohaterów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji