Artykuły

Kraków. Premiera Masłowskiej w Bagateli

W sobotę na Scenie na Sarego odbędzie się premiera "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Andrzeja Majczaka.

"Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak statystyczny Polak , brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć my . Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości, totalnie dzisiaj wyszydzonej, zmieszanej z błotem i traktowanej jako skaza, jako policzek wymierzony przez los, przynajmniej w moim pokoleniu" - mówiła Dorota Masłowska przed prapremierą w wywiadzie dla "Dziennika".

"Między nami..." Masłowska napisała na zamówienie TR Warszawa - prapremiera w reżyserii Grzegorza Jarzyny odbyła się w marcu 2009 r. w berlińskiej Schaubühne (spektakl był koprodukcją TR Warszawa i tej sceny). W grudniu 2009 r. był pokazywany na festiwalu Boska Komedia i zdobył Grand Prix.

Reżyseria - Andrzej Majczak, scenografia - Urszula Czernicka, muzyka - Robert Łuczak, reżyseria świateł - Marek Oleniacz. Obsada: Mała Metalowa Dziewczynka - Karolina Chapko/Magda Grąziowska, Halina - Ewa Mitoń, Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim - Maria Zającówna-Radwan (gościnnie), Bożena - Ewelina Starejki, Mężczyzna - Michał Jaros, Aktor - Adam Szarek, Prezenterka - Magdalena Walach, Edyta - Urszula Grabowska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji