Artykuły

Warszawa. Jaskółka Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania

15 maja w Centralnym Basenie Artystycznym o godz. 18:00 Teatr Tańca Zawirowania przedstawi "Po godzinach" ("After Hours") jako preludium letniego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania.

Spektakl "Po godzinach" stanowi również zaczątek cyklu przedstawień wychodzących poza typowe sale teatralne, który przygotowują wspólnie Goonart i Nove Kino Praha.

Rezerwacja: www.scenawspolczesna.pl ; Tel. 796 550 570

Zespół Teatru Tańca Zawirowania składa się z solistów Teatru Wielkiego oraz tancerzy tańca współczesnego. Połączenie różnych doświadczeń tancerzy daje ciekawy efekt sceniczny i rozszerza możliwości kreacyjne uprawianego przez nich teatru. TT Zawirowania ściśle współpracuje z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu. Wyjeżdża na występy do Berlina, Budapesztu, Pragi i na Kretę. W budynku Starej Prochoffni powstają autorskie spektakle, których zadaniem jest opowiadanie o emocjach przy pomocy ruchu. Ambicją twórców teatru jest, aby przy zastosowaniu współczesnych technik tańca powstawały spektakle narracyjne, opowiadania fabuł poprzez taniec. Liderką zespołu jest Elwira Piorun, solistka Teatru Wielkiego, która przez kilka lat występowała w teatrach baletowych i tanecznych w Niemczech. Przygotowała wiele solowych ról, zajmuje się choreografią i szkoleniem młodych tancerzy. Z teatrem współpracuje reżyser, Włodzimierz Kaczkowski, który pomaga tancerzom wzbogacić warsztat o umiejętności aktorskie. Teatr prowadzi działalność edukacyjną - od tego roku odbywają się całoroczne warsztaty, których spodziewanym efektem będzie spektakl wieńczący pracę młodych tancerzy.

Teatr jest organizatorem Festiwalu Teatrów Tańca Europy Środkowej Zawirowania, odbywającego się co roku w czerwcu. Wydarzenie to gromadzi w czasie tygodniowego przeglądu teatry tańca z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Białorusi (a od zeszłego roku także z Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Rosji - zgodnie z myślą, że Środkowa Europa rozciąga się między Lizboną, a Moskwą) dając im rzadką możliwość spotkania i konfrontacji dokonań artystycznych. Teatry porównują swoje doświadczenia, nawiązują znajomości, które mogą zaowocować ciekawymi projektami artystycznymi. Festiwal ma także na celu popularyzację współczesnego teatru tańca, dziedziny nieznanej w naszym kraju szerszej publiczności. Kilkudniowe warsztaty prowadzone przez instruktorów wielu rodzajów tańca współczesnego, zażarte dyskusje, całodniowe próby. Świat wirujący od tańca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji