Artykuły

Gdańsk. Zawistowski prezesem

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oddział gdański, wybrało nowe władze. Po dwóch pracowitych ale i owocnych kadencjach odeszła z nich Anna Czekanowicz. Stanowisko prezesa pisarze powierzyli Władysławowi Zawistowskiemu, poecie, redaktorowi, dramatopisarzowi.

Jego ubiegłoroczny tomik poetycki "Sztandar z ortalionu" zdobył m.in. nagrodę kulturalną miasta Gdańska i został nominowany do pomorskiej nagrody artystycznej. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został ponownie wybrany prof. Zbigniew Zielonka ze Słupska.

W czasach uwiądu różnych organizacji społecznych sam fakt istnienia SPP należałoby uznać za fakt pocieszający. Stowarzyszenie gdańskie jest ponadto widoczne poprzez działania swoich członków i działania in gremio w regionie, kraju i za granicą, co należy zaliczyć do faktów wysoce pozytywnych. Zrzeszeni w SPP pisarze rocznie zdobywają dziesiątki nagród, wydają nie mniej książek, wychodzą ze swoim dorobkiem do społeczeństwa, zwłaszcza do młodzieży szkolnej.

Na zdjęciu: Władysław Zawistowski (pierwszy z lewej) w towarzystwie Leszka Możdżera i Adama Koperkiewicza - podczas wręczenia Splendoru Gedanensis, Nagrody Kulturalnej Miasta Gdańska (luty 2005 r.).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji