Artykuły

Warszawa. Dodatkowe bilety na WST

W sprzedaży mamy dodatkową pulę biletów na przedstawienia [30]/31. WST. Zapraszamy 10 kwietnia na "Dynastię" zrealizowaną przez Natalię Korczakowską. Są też dodatkowe bilety na "Babel 2" w reżyserii Mai Kleczewskiej z krakowskiej PWST na 8 i 9 kwietnia. A także na wydarzenia pierwszej edycji małych Warszawskich Spotkań Teatralnych: spektakl "Pod-Grzybek" Krzysztofa Raua oraz koncert "Piosenki grane na nosie" z Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi.

"Dynastia", reż. Natalia Korczakowska

Natalia Korczakowska wraca do jednego z najpopularniejszych seriali amerykańskich, który kształtował gust Polaków na początku lat 90. Historia rodziny Carringtonów służą jej do zdemaskowania mitu o amerykańskiej krainie szczęśliwości. Czytając scenariusz przez wątki z "Czarodziejskiej góry" Manna i "Filokteta" Sofoklesa, reżyserka buduje opowieść o chorobie wstydliwie ukrywanej w kapitalistycznym społeczeństwie.

"Babel 2", reż. Maja Kleczewska (na zdjęciu)

W spektaklu "Babel 2" zrealizowanym w przedstawieniu dyplomowym ze studentami krakowskiej PWST w Krakowie Maja Kleczewska po raz kolejny mierzy się z niełatwym tekstem Elfriede Jelinek wystawionym wcześniej przez reżyserkę w Teatrze Polskim im. H. Konieczki w Bydgoszczy. Warto porównać oba te spektakle w trakcie [30]/31. WST. Krakowska realizacja jest gorzkim opisem kondycji ofiary stawiającym pytanie o zasadność cierpienia.

Przedstawiamy mWST: Piosenki do grania na nosie

"Piosenki grane na nosie" z Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi.

Koncert muzyki teatralnej, na który złożą się piosenki stworzone przez kompozytora Piotra Klimka oraz autora tekstów Konrada Dworakowskiego. Utwory pochodzą ze spektakli granych w teatrach w całej Polsce: "Pinokia", "Pippi Pończoszanki", "Czarnoksiężnika z Oz" oraz "Ach, jak cudowna jest Panama". Znakomita zabawa muzyczno-teatralna dla całej rodziny przygotowana przez zespół Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji