Artykuły

Mayday

Przez ponad pięć lat inscenizacja przygotowana przez zespół teatru Bagatela cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Od pierwszego przedstawienia bilety na wszystkie spektakle "Mayday" sprzedane są z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Na "Mayday" przyjeżdżają również widzowie spoza Krakowa. Całymi rodzinami oglądają po kilka przedstawień pod rząd. Inscenizacja została nazwana megahitem, co teatr zawdzięcza nie tylko dobrej grze aktorów, ale także znakomitemu tekstowi komedii.

"Mayday" jest przykładem wielkiego talentu komediopisarskiego Cooneya, autora najbardziej kasowych i najśmieszniejszych fars, jakie powstały w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich lat. Farsy tego aktora szturmem podbiły teatry Europy Zachodniej i Broadwayu. Widzowie niezależnie od rasy i narodowości śmieją się do rozpuku, uczestnicząc w przygodach Johna Smitha, który z pomocą przyjaciela próbuje wybrnąć z sytuacji demaskującej jego podwójne życie, z dwiema różnymi żonami.

Spektakl, będący historią wpadki bigamisty, cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Od czasu premiery, w Bagateli, święci prawdziwe triumfy.

Premiera: maj '94

Reżyseria: Wojciech Pokora, scenografia: Józef Napiórkowski. Występują: Dorota Korbacz-Bochenek lub Katarzyna Litwin, Alina Kamińska, Krzysztof Bochenek, Łukasz Żurek, Bogdan Grzybowicz, Tadeusz Wieczorek, Wojciech Habela i Bogdan Gładkowski.

Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 min

Scena teatru Bagatela, ul. Karmelicka 6

czw., pt. - godz. 19.15

Bilety: od 22 do 9 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji