Artykuły

199 razy Mayday (!!!)

Przez trzy i pół roku inscenizacja przygotowana przez zespół Teatru Bagatela cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Od pierwszego przedstawienia bilety na wszystkie spektakle "Mayday" sprzedane są z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. W kasie zawsze brakuje biletów a ci którzy na tę sztukę wybrali się w ostatniej chwili, odchodzą z teatru niepocieszeni.

Na "Mayday" przyjeżdżają również widzowie spoza Krakowa. Całymi rodzinami, oglądają po kilka przedstawień pod rząd. To zainteresowanie widzów doprowadziło do tego, że inscenizacja nazywana bywa megahitem, co teatr zawdzięcza nie tylko świetnej grze aktorów, ale także znakomitemu tekstowi komedii.

Bowiem "Mayday" jest przykładem wielkiego talentu komediopisarskiego Raya Cooneya, autora najbardziej kasowych i najśmieszniejszych fars, jakie powstały w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich lat. Farsy tego pisarza szturmem podbiły teatry Europy Zachodniej i Broodwayu. Widzowie niezależnie od rasy i narodowości śmieją się do rozpuku, uczestniczy w przygodach Johna Smitha, który z pomocą przyjaciela próbuje wybrnąć z sytuacji demaskującej jego podwójne życie, z dwiema zonami Zdaniem autora "Mayday" nie ma żadnej różnicy pomiędzy mężczyzną odkrywającym swą żonę w łóżku z jego najlepszym przyjacielem - w farsie, a tą samą sytuacją - w tragedii. Reakcja męża w każdej ze sztuk powinna być taka sama. Różnica tkwi jedynie w reakcji publiczności.

Spektakl, będący historia wpadki bigamisty, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów Przedstawiciele działu Organizacji Widowni rezerwują już miejsca na marzec przyszłego roku. 30 grudnia aktorzy po raz dwusetny wyjdą na scenę i zaprezentują opowieść o rozterkach londyńskiego taksówkarza.

Premiera: maj '94

Reżyseria Wojciech Pokora scenografii: Józef Napiórkowski. Występują: Dorota Korbacz-Bochenek/Katarzyna Litwin, Alina Kamińska, Krzysztof Bochenek, Łukasz Żurek, Bogdan Grzybowicz, Tadeusz Wieczorek, Wojciech Habela i Bogdan Gładkowski.

Przedstawienie trwa 2 godziny i 15 min.

Scena Teatru Bagatela, ul. Karmelicka 6

sb., nd. - godz. 19.15

Bilety: 12 i 9 zł oraz 9 i 7 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji