Artykuły

Webberowskie hity

Ten weekend w Teatrze Rozrywki stać będzie pod znakiem wielkich przebojów spółki autorskiej Andrew Lloyd Webber - Tim Rice. W piątek zobaczymy na najnowszą produkcję chorzowskiej sceny - "Jesus Christ Superstar", a w sobotę i niedzielę - "Evitę. "

Popularność "Jesus Christ Superstar" nie ustaje od światowej prapremiery, która miała miejsce w 1971 roku. Kilka songów stało się niekwestionowanymi hitami, m. in. song Marii Magdaleny "I Don't Know How to Love Him", tytułowa pieśń "Superstar" czy wreszcie duet Marii i Piotra "Could We Start Again, Please". W dwa lata później nakręcono film przedstawiający musical w uwspółcześnionej formie, wyreżyserował go Norman Jewison, a w rolach głównych wystąpili: Ted Neeley, Carl Anderson i Yvonne Elliman.

W Polsce jako pierwszy musical zaprezentował w 1987 roku Teatr Muzyczny w Gdyni. Premiera chorzowskiej inscenizacji odbyła się pod koniec kwietnia br. Jej realizatorami są: reżyseria Marcel Kochańczyk, choreografia Jarosław Staniek, scenografia Grzegorz Policiński, kostiumy Elżbieta Terlikowska. Warto jeszcze dodać, że polski przekład jest autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

"Evita" gości już na scenie Teatru Rozrywki bez mała 6 lat. Opowiada o Ewie Duarte, legendarnej już żonie argentyńskiego prezydenta Juana Perona. O tym, jak, z nikomu nieznanej artystki kabaretowej, stała się pierwszą damą Argentyny. Uwielbiana przez naród tak naprawdę była jego tyranem. Zmarła bardzo młodo, co oczywiście tylko wzmocniło legendę. Tak jak szereg innych musicali Wrebbera i Rice'a, tak i ten doczekał się ekranizacji, z Madonną i Banderasem w rolach głównych. W teatrze Rozrywki tytułową postać z wielkim powodzeniem wykreowała Maria Meyer, otrzymała zresztą za nią Złotą Maskę '95, podobnie jak Krzysztof Respondek grający Che. W tę sobotę i niedzielę zobaczymy musical w nieco innej obsadzie, Evitę zagra Sabina Olbrich, a Che Janusz Kruciński.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji