Artykuły

Nadchodzi

Wzbudzająca w kraju ogromne zainteresowanie, premiera musicalu - którego najnowszą filmową wersję (zdjęcia z udziałem Glenna Cartera, Jarome'a Pradana i Rika Mayalla zakończono w grudniu ub.r.) Watykan zezwolił włączyć w obchody Wielkiego Jubileuszu - w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbędzie się w piątek 28 kwietnia. Od najbliższego, wielkanocnego poniedziałku realizatorzy zapraszają już na spektakle przedpremierowe.

Od poniedziałku do czwartku, jeszcze przed oficjalną premierą, wielkie dzieło Andrewa Lloyda Webbera i Tima Rice'a obejrzeć będzie można o godz. 19. "Jesus Christ Superstar" polską premierę miał 13 lat temu w gdyńskim Teatrze Muzycznym. W Chorzowie musical spolszczony przez Wojciecha Młynarskiego we współpracy z Piotrem Szymańskim. realizują: Marcel Kochańczyk - inscenizacja i reżyseria, Jerzy Jarosik - kierownictwo muzyczne, Ewa Mentel - przygotowanie wokalne, Jarosław Staniek - choreografia, Grzegorz Policiński - dekoracje i Elżbieta Terlikowska - kostiumy.

Na scenie zobaczymy m.in.: Marię Meyer jako Marię Magdalenę, Jacentego Jędrusika w roli króla Heroda, Andrzeja Kowalczyka jako Poncjusza Piłata, Roberta Talarczyka, kreującego postać arcykapłana Kajfasza, w męskich rolach Annasza - Elżbietę Okupską i Kapłana I - Martę Tadlę oraz Mariana Florka, jako Kapłana II i Dowódcę straży i Janusza Krucińskiego w roli Piotra. Dwie główne role w chorzowskiej inscenizacji musicalu "Jesus Christ Superstar" powierzono gościnnie Maciejowi Balcarowi, który wystąpi jako Jezus Chrystus i Januszowi Radkowi, kreującemu postać Judasza Iskarioty. Na naszych łamach gości chorzowskiej sceny już przedstawialiśmy. Zdjęciami z ostatnich prób zachęcamy do obejrzenia poniedziałkowego i następnych przedstawień przedpremierowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji