Artykuły

Płock. Donizetti na estradzie

Jak zdobyć względy kapryśnej ukochanej? Gdy nie pomaga już nic, można sięgnąć po czary i niezwykły napój miłosny. Czy zadziałał? - dowiedzą się państwo na kolejnym spotkaniu z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i solistami, którzy wystąpią w operze komicznej Gaetano Donizettiego.

Tym razem w ramach cyklu "Opera na estradzie" zobaczymy "Napój miłosny" - lekką i żartobliwą opowieść, której tytułowym bohaterem jest jeden z najlepszych trunków na świecie. Oprócz niego są też zakochane pary, szczęśliwe zwroty akcji i humor, czyli wszystkie składniki dobrej opery komicznej. W roli pięknej i trudnej do zdobycia Adiny zobaczymy Agnieszkę Kozłowską, Artystka urodzona w Szczecinie, swoją edukację muzyczną rozpoczęła w rodzinnym mieście. Debiutowała w 1999 roku na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Papageny w operze "Czarodziejski" flet W.A. Mozarta, gdzie następnie śpiewała Młodą Galinę w operze M. Landowskiego "Galina" oraz Basię w operze "Krakowiacy i górale" Jana Stefaniego, Od marca 2001 jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie debiutowała partią Królowej Nocy w "Czarodziejskim flecie" W.A. Mozarta.

Sylwester Smulczyński, który wykona partię Nemorina, w 2006 roku ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Piotra Micińskiego. Od 2006 roku jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, z którą miał okazję występować na scenach europejskich teatrów operowych, między innymi w Niemczech, Szwajcarii, Francji i Hiszpanii. Z powodzeniem wykonuje również muzykę oratoryjno-kantatową J. S. Bacha, J.F. Haendla, J. Haydna, W. A. Mozarta czy G. Rossiniego.

Jako Belcore wystąpi Tomasz Rak - solista Teatru Muzycznego w Łodzi. Tam można go oglądać jako Gustawa von Pottenstein w "Krainie uśmiechu" F. Lehara, Motla w "Skrzypku na dachu" J. Bocka, Palego w "Baronie cygańskim" J. Straussa, Orfeusza w "Orfeuszu w piekle" J. Offenbacha, Notariusza Mrówczyńskiego w "Księżniczce czardasza" E. Kalmana. Od 2007 roku jest również solistą Warszawskiej Opery Kameralnej.

Partię Dulcamary wykona Dariusz Machej, który swoją karierę artystyczną rozpoczął jako solista Państwowych Zespołów Ludowych Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz "Mazowsze". W 2000 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego. W 2010 roku płyta z jego udziałem, Musica Sacromontana, została nominowana do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Muzyka Poważna - Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna.

Solistom będzie towarzyszył Chór Opery Nova w Bydgoszczy, który działa od 1956 roku. Obecnie zajmuje pozycję jednego z najlepszych polskich operowych zespołów.

Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi dyrygent Przemysław Fiugajski - znany interpretator muzyki współczesnej. Od września 2003 roku pracuje w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie uczestniczył w realizacjach kilkunastu oper. Jego płyta z muzyką symfoniczną W. Z. Zycha nagrana z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku dla wytwórni "Dux" zdobyła w 2010 roku w Luksemburhu nagrodę "Supersonic".

Koncert odbędzie się 25 marca o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie orkiestry, ul. Bielska 9/11.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji