Artykuły

Wrocław. Na urodziny Różewicza

Wrocławski Teatr Współczesny ujawnił, w jaki sposób będzie świętował 90. urodziny związanego od lat z tym teatrem poety i dramaturga.

Osią, wokół której zostaną zorganizowane różne wydarzenia, jest zaplanowany na czerwiec Festiwal "Różewicz rozrzucony", którego tytuł odwołuje się do jednej ze sztuk pisarza "Kartoteka rozrzucona".

Festiwal rozpocznie się 7 czerwca otwartą dla publiczności transmisją telewizyjną spektaklu "Białe małżeństwo" w TVP Kultura. Od 9 czerwca w ramach akcji "Miasto Różewicz" w różnych punktach Wrocławia można będzie posłuchać czytanych przez aktorów dzieł poety. Zaplanowano też prezentacje spektakli Różewiczowskich, panel dyskusyjny i "Noc filmów o Tadeuszu Różewiczu". W październiku ukaże się album ze zdjęciami poety autorstwa Adama Hawałeja. Przypomnijmy, że w styczniu ukazał się już Kalendarz Teatralny ze zdjęciami dramaturga i płytą DVD, na której aktorzy Współczesnego mówią wiersze Różewicza.

W ramach festiwalu dwa przedstawienia Wrocławskiego Teatru Współczesnego - "Białe małżeństwo" w reżyserii Krystyny Meissner i "Kartoteka" wyreżyserowana przez Michała Zadarę - zostaną pokazane w Łodzi, Krakowie, Radomsku i Warszawie.

- Robimy to wszystko dlatego, że uważamy, iż obecność Tadeusza Różewicza we współczesnej kulturze potrzebna jest jak tlen - mówi Krystyna Meissner, dyrektorka Teatru Współczesnego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji