Artykuły

Warszawa. Dyskusja wokół filmu "Italiani"

Nowy Teatr zaprasza 8 marca o godz. 19:00 na dyskusję wokół nowego filmu Łukasza Barczyka "Italiani". Gośćmi będą: Łukasz Barczyk (reżyser filmu), Krzysztof Warlikowski (odtwórca głównej roli w filmie), Jakub Majmurek (filozof i filmoznawca, Krytyka Polityczna). Prowadzenie: Witold Mrozek (krytyk teatralny, Krytyka Polityczna). Nowy Wspaniały Świat, Nowy Świat 63. Wstęp wolny.

Łukasz Barczyk od lat konsekwentnie poszukuje języka filmowego dla swoich historii. "Italiani" to kolejny krok na tej drodze. Tym razem zaprosił do współpracy Krzysztofa Warlikowskiego i aktorów Nowego Teatru - Jacka Poniedziałka i Renate Jett.

Jakie efekty przyniosło połączenie doświadczeń twórców teatralnych i filmowych? Czy w polskim kinie jest miejsce na eksperymenty z narracją, na nowe myślenie o aktorstwie? Teatr - odważny, świadomy tak swojej formy, jak i społeczeństwa, w którym funkcjonuje - jest w naszym kraju często przeciwstawiany zachowawczemu kinu. Czy projekty takie, jak "Italiani", mają szansę to zmienić?

Nowy Wspaniały Świat, Nowy Świat 63

11.03.2011 Premiera filmu Łukasza Barczyka "ITALIANI"

Występują: Krzysztof Warlikowski, Renate Jett, Jacek Poniedziałek, Margherita di Rauso.

Produkcja, niemalże w całości sfinansowana przez twórców filmu, powstawała przez ostatnie cztery lata w plenerach środkowych Włoch. "Italiani" to efekt współpracy scenariuszowej między Barczykiem a Warlikowskim i poprzez współdziałanie tych dwóch osobowości, fuzją współczesnego kina i nowego teatru. Film działa głównie przez swoją stronę wizualną, również za sprawą hipnotycznych zdjęć Kariny Kleszczewskiej.

Dystrybutor: Gutek Film

Polska 2010

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji