Artykuły

Dziś w telewizji "Wielopole, Wielopole"

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji program I TV zaprezentuje jedno z głośnych wydarzeń teatralnych na świecie - "Wielopole. Wielopole" Tadeusza Kantora.

Prapremiera tej sztuki odbyła się we Florencji w czerwcu 1980 roku. Ośrodek Krakowski TV zarejestrował spektakl w czasie występów teatru "Cricot-2" w sali "Sokoła" w dniach 9-12 grudnia 1983 r.

Telewizyjni realizatorzy nie mieli łatwej pracy, tym bardziej, że rejestracja odbywała się w czasie normalnych spektakli z udziałem publiczności. A dla Tadeusza Kantora widz teatralny ważniejszy jest niż kamera i sprzęt ekipy filmowej nie mógł przeszkadzać w odbiorze sztuki.

"Wielopole, Wielopole" jest pierwszym zarejestrowanym w całości spektaklem T. Kantora. Na kolaudacji w Warszawie uzyskał on bardzo dobre oceny. Pora przedstawić realizatorów: reżyserem telewizyjnym jest Stanisław Zajączkowski, realizatorem światła Jerzy Boduch, udźwiękowienie jest dziełem Marka Adamczyka.

Przed projekcją (początek dziś o godz 20.25) zobaczymy dwunastominutowy program przygotowany z archiwalnych materiałów przez Krzysztofa Miklaszewskiego. W tym krótkim wstępie zawarto m. in. wypowiedzi Tadeusza Kantora i fragmenty jego spektakli.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji