Artykuły

Warszawa. "Medea" w Laboratorium Dramatu

Laboratorium Dramatu zaprasza 18 lutego o godzinie 19 na próbę z publicznością "Medei" w wykonaniu Juli Wyszyńskiej. Wstęp wolny po uprzedniej rezerwacji.

Historia o chorej miłości, opowieść o toksycznej rodzinie i monolog kobiety, która kocha bez granic. Laboratorium Dramatu zaprasza od czwartku do niedzieli na monodramy Małgorzaty Rożniatowskiej, Anny Wojnarowskiej i Juli Wyszyńskiej.

17 lutego, godzina 19:00 - Anna Wojnarowska ISMENA NIEOPISANA SIOSTRA

18 lutego, godzina 19:00 - Magdalena Marciniak MEDEA /próba z publicznością/

19 lutego, godzina 19: 00 - Remigiusz Grzela UWAGA - ZŁE PSY

20 lutego, godzina 19: 00 - Remigiusz Grzela UWAGA - ZŁE PSY

O spektaklach

Anna Wojnarowska ISMENA NIEOPISANA SIOSTRA

Reżyseria Jolanta Denejko.

Występuje Anna Wojnarowska

Bohaterka monodramu opowiada o swojej surowej matce, ojcu, który faworyzuje jej siostrę, młodszym bracie, który zabija starszego brata, wujku, który zmusza ją do małżeństwa i wreszcie o znienawidzonej przez siebie siostrze.

Ismena. Gorsza, nieopisana, zapomniana siostra. Ta, która się podporządkowuje, idzie na kompromis, zafałszowuje prawdę. Jako świadek zagłady daje fałszywy certyfikat, wywołuje etyczny niepokój, udowadnia rację większości. My jesteśmy Ismenami - życie bez kompromisów nie jest możliwe, ale prawdziwym życiem nie jest też życie pod dyktando otoczenia. /Anna Wojnarowska/

Bilety: 30, 20 zł.

Magdalena Marciniak MEDEA

Próba z publicznością. Wstęp wolny / po uprzedniej rezerwacji/

Chciałam zrobić z siebie kobietę. Kobietę twoich pragnień. To musi być w zasięgu mojej mocy. Czarodziejka Medea. Godzina dziennie w fitness clubie powinna chyba wystarczyć? Raz w tygodniu masaż. No i oczywiście dieta. Dwa małe posiłki dziennie. Tabletki odchudzające. Jogging. Z każdym dniem coraz dłużej. Eliminacja zmęczenia. Bieganie. Praca. Seks. Maksymalna wydajność. Dwadzieścia cztery godziny na dobę. Potem, może to docenisz? Bieganie. Praca. Seks. Bez zadyszki. Coraz sprawniej. Widoczny efekt. Ciało, w które się inwestuje. Najlepsza inwestycja na przyszłość. Wbrew wszystkiemu. Ciało przeciwstawione starości. Zatrzymane w punkcie granicznym własnego rozwoju. Potem, może być już tylko gorzej. Nie wolno się zagapić.

Jeżeli zdecydujemy się widzieć Medee jako kobietę, która kocha bez miary i czuje się kobietą porzocunoą lub zdradzoną albo Medeę jako obcą, która przybywa z barbarzyńskiego kraju i czuje się jak uchodźca, to ją zrozumiemy.

Remigiusz Grzela UWAGA - ZŁE PSY

Reżyseria: Michał Siegoczyński

Występuje Małgorzata Rożniatowska

Opowieści o chorej miłości. Bohaterką spektaklu jest Anita Szatkowska, obłąkana malarka i żona pisarza Jerzego Szaniawskiego. O wiele młodsza od męża znęcała się nad ciężko chorym Szaniawskim, odizolowała od świata, więziła i leczyła sobie tylko znanymi metodami. Po śmierci męża przez lata dewastowała jego dworek, a wreszcie podpaliła (zamykając w nim dwóch mężczyzn). Akcja spektaklu rozgrywa się po śmierci pisarza, której Anita nie przyjmuje do wiadomości.

Spektakl nagrodzony m.in. na Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT '07 w Szczecinie, Nagrodą Aktorską na 5. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, Główną Nagrodę Aktorską Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego XII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Grand Prix oraz nagrodą dziennikarzy Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej oraz na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie.

Bilety: 30, 20 zł.

Laboratorium Dramatu

Olesińska 21 /ul. równoległa do ulicy Madalińskiego/

Bilety: rezerwacja@labodram.pl; 663 741 903 oraz eBilet.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji