Artykuły

Kraków. Bułgarska bajka dla najmłodszych w Grotesce

W Teatrze Lalki i Aktora Groteska Grzegorz Kwieciński przygotowuje sztukę bułgarskiej dramatopisarki Rady Moskowej "Dokąd pędzisz koniku".

Baśń bułgarskiej autorki jest poetycką opowieścią o trudach dojrzewania i zgrabną metaforą losu człowieka, jego dążeń, ambicji, poszukiwania własnego ja. Główny bohater - mały Konik (podobnie jak spotkany w Wesołym Miasteczku Chłopiec) poddany zostaje życiowym próbom; aby wyjść z nich zwycięsko, dojrzeć i zyskać uznanie dorosłych koni, musi wykazać się odwagą i zrozumieć swoje powołanie.

Przedstawienie dla dzieci najmłodszych jest zrealizowane w atrakcyjnej konwencji plastycznej i łączy plan aktorski z lalkowym. Jego niewątpliwym atutem jest niezwykła uroda plastyczna - scenografia do spektaklu zainspirowana została twórczością Tadeusza Makowskiego. Baśń bułgarskiej pisarki, a co za tym idzie przedstawienie Grzegorza Kwiecińskiego mają charakter inicjacyjny. Głęboko humanistyczny przekaz opowieści oraz zawarta w niej ponadczasowa mądrość poruszy zarówno dzieci i dorosłych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji