Artykuły

Krzyżowa. Artyści i antropolodzy teatru uczcili pamięć Papieża

W atmosferze powagi i zadumy po śmierci Jana Pawła II Ośrodek Grotowskiego wraz z Odin Teatret z Danii realizuje XIV sesję Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru ISTA w Polsce. W Krzyżowej koło Świdnicy artyści z całego świata, m.in. z Bali, Brazylii, Danii, Francji, Niemiec, Indii, i Japonii pieśniami uczcili pamięć zmarłego Ojca Świętego.

"Już w czwartek [7 kwietnia] zakończą się sesje pracy w Krzyżowej i uczestnicy Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru przeniosą się do Wrocławia. Od 8 do 10 kwietnia odbędzie się Sympozjum "Improwizacja: pamięć, powtórzenie, nieciągłość", którego program realizowany będzie według wcześniej zaplanowanego harmonogramu" - poinformowano PAP w środę w Ośrodku Grotowskiego we Wrocławiu. Sesja potrwa do 15 kwietnia.

W trakcie sesji we Wrocławiu odbędzie się festiwal "Wschodnia linia" - przegląd teatrów niezależnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Zaprezentowanych zostanie sześć spektakli teatrów z St. Petersburga, Warszawy, Lwowa, Wrocławia, Pragi i Belgradu.

Sesję zakończy pokaz najnowszego spektaklu Odin Teatret "Sen Andersena" w reżyserii Eugenia Barby. Przedstawienie powstało m.in. na podstawie tekstów Hansa Christiana Andersena.

ISTA powstała w 1979 roku. Jej założycielem jest Eugenio Barba, reżyser i teoretyk teatru, twórca Odin Teatret, kontynuator myśli Grotowskiego i "apostoł" jego metody teatralnej.

Szkoła ma swoją siedzibę w Holstebro w Danii. Jej wykładowcami są aktorzy, mistrzowie różnych tradycji teatralnych. Podczas zajęć szczególny nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Sesje ISTA odbywają się nieregularnie w różnych krajach świata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji