Artykuły

Łódź. Serbski dramat u Jaracza

Rozpad tradycyjnych więzi międzyludzkich, zwłaszcza po utracie bliskiej osoby, która prowadzi do "zasadniczej zmiany w życiu pozostałych członków rodziny" jest tematem sztuki "Barbelo, o psach i dzieciach" serbskiej dramatopisarki Biljany. Reżyseruje Anna Augustynowicz. Premiera w połowie stycznia.

- Jednak sztuka jest nie tyle o śmierci, ale o tym, co pozostaje po śmierci. Najważniejszym aspektem jest tu miłość - miłość matki do dziecka i dziecka do matki - mówi Eliza Zakrzewska z działu reklamy i promocji teatru.

Zakrzewska zwraca uwagę, że sztuki Srbljanović tłumaczone były na ponad 20 języków i wystawiane są w wielu europejskich i światowych teatrach. 40-letnia autorka, która obecnie wykłada w belgradzkiej szkole teatralnej, napisała m.in. "Belgradzką trylogię", "Sytuacje rodzinne", "Upadek" i "Szarańczę".

W 2008 roku kandydowała w wyborach na burmistrza Belgradu; zagrała w kilku filmach. Pisała też teksty publicystyczne dla największych europejskich dzienników takich, jak "La Republica", "Spiegel" i "Guardian".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji