Artykuły

Łódź. Sylwester teatralny

Miejską tradycją stały się już wieczory sylwestrowe przygotowane przez łódzkie sceny dramatyczne.

Teatr im. S. Jaracza zaprasza na pełną magii komedię W. Szekspira "Sen nocy letniej" [na zdjęciu] w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Na scenie najlepsze siły aktorskie "Jaracza", m.in. Urszula Gryczewska, Kamila Sammler, Bogusława Pawelec, Andrzej Wichrowski, Mariusz Jakus, Michał Staszczak, Mariusz Słupiński, Barbara Marszałek, Ewa Audykowska-Wiśniewska.

Spektakl w sezonie 1997/98 zdobył Srebrną Łódkę i Złotą Maskę za najlepsze przedstawienie, Złotą Maskę dla Waldemara Zawodzińskiego za najlepszą reżyserię i scenografię, Złotą Maskę dla Marii Balcerek za najlepsze kostiumy, a w Konkursie na Inscenizację Dzieł Dramatycznych Shakespeare'a - nagrodę dla Waldemara Zawodzińskiego za scenografię i indywidualne wyróżnienia aktorskie dla Urszuli Gryczewskiej (Helena) i Mariusza Jakusa (Podszewki). W programie znalazł się też koncert "Najpiękniejsze melodie świata - od operetki do musicalu" w wykonaniu Anny Cymmerman i Mateusza Stachury. W przerwie przewidziano losowanie atrakcyjnych upominków oraz lampkę szampana. Początek o godz. 19. Bilety 130 zł.

Atrakcją wieczoru w Teatrze Powszechnym będzie komedia "Matka brata mojego syna", napisana przez Juliusza Machulskiego specjalnie dla łódzkiej sceny. W dniu swych 70. urodzin Wincenty Laskus, autor poczytnych powieści, trafia do szpitala. Przy jego łóżku zjawia się najbliższa, choć nie tak bliska sobie, rodzina. Będzie to dla nich okazja, by odbudować naderwane więzi. W spektaklu ujrzymy m.in. Mirosława Henke, Marka Ślosarskiego, Beatę Ziejkę, Magdalenę Zając, Jakuba Firewicza.

"Matka brata..." grana będzie dwukrotnie. W przerwie spektaklu o godz. 18 (bilety: 60 i 80 zł) widzowie otrzymają lamkę wina. Po spektaklu z godz. 21 (bilety: 120 i 150 zł) przewidziano konkursy, drobny poczęstunek, wino. Spotkanie zakończy się przed północą.

Propozycją Teatru Nowego im. K. Dejmka jest przedstawienie "Mayday" Raya Cooneya w reżyserii Ryszard M. Nyczka, nadal cieszące się popularnością wśród łodzian. Jego bohaterem jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie i sam nie bardzo wie, jak został bigamistą. Jednak na skutek wypadku uli-cznego jego tajemnica wychodzi na jaw... Przedstawienie grane będzie dwukrotnie. O godz. 18 zaplanowano lampkę szampana i loterię sylwestrową (bilety: 80 i 100 zł), o godz. 21 zaś szampana, loterię sylwestrowej, bankiet i wspólne powitanie Nowego Roku (bilety 120 zł).

Teatr Mały zaprasza na godz. 20.30 na przedstawienie "Emigranci" Sławomira Mrożka. Przed nim poczęstunek: chleb ze smalcem i ogórkiem, herbata z prądem lub wino. Wieczór przyniesie też konkursy: na najbardziej ekstrawagancką część garderoby zakupioną w lumpeksie, na najciekawszą historię przeżytą zagranicą oraz na najładniej zaśpiewaną piosenkę partyzancką. Po spektaklu poczęstunek: tort, wino, herbata z prądem i cytryną oraz tańce. O godz. 23.10 rozpocznie się koncert Jacka Stefanika i zespołu Los Bomberos, a następnie nastąpi wspólne przywitanie Nowego Roku. Każdy uczestnik wieczoru otrzyma kupon, który upoważnia do zakupu biletu w cenie 15 zł na spektakl "Bożyszcze kobiet" lub "Kukła" do końca lutego 2011. Bilety 150 zł.

Sylwestrowy monodram Emilii Kudry "Zatrudnię milionera" w Teatrze V6 w reżyserii Marka Ślosarskiego przyniesie dodatkowe atrakcje, m.in. loterię z nagrodami od Perfumerii Douglas oraz kina Charlie. Bilety 60 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji