Artykuły

Łódź. Zamiast miejskiego teatralny sylwester

Po raz pierwszy od wielu lat nie będzie miejskiego sylwestra w plenerze. Nie brakuje natomiast sylwestrowej oferty teatralnej.

Od lat dużym zainteresowaniem cieszy się sylwestrowa oferta łódzkich teatrów. W Teatrze Nowym dwukrotnie (o godz. 18 i 21) pokazana zostanie angielska farsa "Mayday" Raya Cooneya. Po zakończeniu tego drugiego spektaklu planowany jest bankiet.

Sylwestrowe atrakcje przygotował również Teatr im. Stefana Jaracza. Widzów czeka przedstawienie "Snu nocy letniej" oraz koncert "Najpiękniejsze melodie świata". W przerwie między spektaklem a koncertem teatr zaprosi widzów na lampkę szampana.

Z kolei Teatr Powszechny zagra dwukrotnie (o godz. 18 i 21) spektakl według tekstu Juliusza Machulskiego "Matka brata mojego syna".

Na wieczór sylwestrowy zaprasza również łódzka filharmonia. Proponuje ona koncert utworów ze znanych musicali "Od Berlina po Chicago - porwani przez musical", lampkę szampana i "zabawę musicalową". Dyrekcja placówki zachęca wszystkich, którzy wybiorą się do filharmonii, by ubrali się w stroje inspirowane najsłynniejszymi musicalami, operetkami i rewiami.

Po raz pierwszy od wielu lat nie będzie w Łodzi miejskiego sylwestra. Zadecydowali o tym radni poprzedniej kadencji, którzy na jednej z ostatnich swoich sesji nie zgodzili się, aby na organizację miejskiej zabawy przeznaczyć z budżetu miasta ok. 1,5 mln zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji