Artykuły

Warszawa. TR Warszawa dla dzieci z domów dziecka

Przyjdź do TR Warszawa 29 lub 30 grudnia na spektakl "Metafizyka Dwugłowego Cielęcia" i zrób świąteczny prezent dzieciakom z warszawskich Domów Dziecka.

Dopłacając do zakupionego biletu 1 zł fundujesz jeden bilet dla podopiecznych warszawskich Domów Dziecka.

Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przekażemy na zakup biletów na spektakl "Dwoje Biednych Rumunów Mówiących po Polsku".

Akcja spektaklu "Metafizyka Dwugłowego Cielęcia" (na zdjęciu) ma miejsce w Papui-Nowej Gwinei (Port Moresby) i w Australii (Sydney oraz pustynia w okolicach Karlgoorlie). Rodzice Karmazyniella, głównego bohatera "Metafizyki", przeprowadzili się tam wiele lat temu, zostawiając bez sentymentu upadającą Europę. Jednak funkcjonowanie na peryferiach okazało się równie wykańczające. Na naszych oczach próbują po raz ostatni i za wszelką cenę przejąć kontrolę nad życiem. Dzieje się tak dlatego, że ich świat umarł, a zasady, jakie w nim obowiązywały, zostały - także przez nich samych - podważone.

Karmazyniello jest reprezentantem pierwszego pokolenia, które przyszło na świat w egzotycznej scenografii. Towarzyszą mu: Ludwik i Mirabella Parvis oraz Jack Daniels. To oni walczą z hipokryzją rodziców, wierząc w możliwość stworzenia nowej struktury społecznej, budowanej w oparciu o papuaskie wzorce. Mając świadomość bycia kulturowym śmieciem, bronią własnej tożsamości. Tożsamości monstrum. Przecież rodzina jest bagnem, z którego w końcu trzeba się wydostać, nawet za cenę śmierci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji