Artykuły

Elbląg. Burnett wg Domagały

Na deski Teatru im. Aleksandra Sewruka powraca "Tajemniczy ogród". Spektakl ten prezentowany będzie na dużej scenie od dzisiaj do piątku, codziennie o godz. 10, a w sobotę o 16.

"Tajemniczy ogród" [na zdjęciu] wyreżyserował Cezary Domagała. Adaptacja książki Frances Hodgson Burnett, której autorem również jest Domagała, dokonana została specjalnie na zamówienie elbląskiego teatru. Piękną muzykę, w tym do tekstów piosenek Domagały, napisał współpracujący z nim od lat Tomasz Bajerski. Scenografię stworzył Jerzy Rudzki, a autorem choreografii jest Tomasz Tworkowski.

"Tajemniczy ogród" Cezarego Domagały to opowieść o ludziach, o nas - o naszych problemach, uczuciach i zachodzących w nas przemianach. To barwne i pełne emocji widowisko, które wzrusza i skłania do refleksji. Bohaterowie, mieszkańcy Misselthwaite Manor, od początku wydają się widzom bliscy dzięki temu, że ukazani są jako normalni ludzie, którzy wiodą spokojne życie wypełnione małymi radościami i troskami. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy wśród nich pojawia się bratanica Archibalda Crevena, młodziutka Mary. Jest pełna radości, optymizmu, a to, co ją łączy z pozostałymi, to pragnienie doświadczenia miłości. Drzemiąca w niej ciekawość świata sprawia, że udaje się jej zdobyć klucz i otworzyć bramę tajemniczego ogrodu. Swoją miłością do innych otwiera także serca najbliższych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji