Artykuły

Warszawa. Duch Świąt na scenie

Teatr Tańca i Muzyki Tintilo dzialaw Warszawie już od ponad dwóch dekad. Fundacja Otwarty Teatr od kilku lat, pod okiem aktora teatru Lalka Romana Holca. Obie grupy, niezależnie od siebie, przygotowały świąteczne przedstawienia.

Teatr Tańca i Muzyki Tintilo dziala w Warszawie już od ponad dwóch dekad. Wychowuje kolejne umuzykalnione i roztańczone grupy dzieci i ludzi młodych.

Fundacja Otwarty Teatr od kilku lat, pod okiem aktora teatru Lalka Romana Holca i dzięki serdecznej opiece autorki tekstów Katarzyny Kotowskiej, wystawia spektakle, które są efektem rocznej pracy z mieszkańcami domów dziecka i tzw. trudną młodzieżą.

Obie grupy, niezależnie od siebie, przygotowały świąteczne przedstawienia.

"Był dzień Wigilii..." to musical na motywach "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa. Roztańczony i rozśpiewany spektakl opowiada o dniu, w którym pieniądze tracą wartość, a przemiana może się dokonać nawet w sercu chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge'a. Za scenariusz, reżyserię i teksty piosenek odpowiada tu Teresa Kurpias. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Ilona Zajączkowska; muzykę skomponowali: Anna Eajak, Marcin Kuczewski, a choreografem jest Karolina Migdał.

Tymczasem w jasełkach wystawionych w Lalce młodzi ludzie zastanowią się, czy stąd do Betlejem jest blisko czy daleko? I czy łatwo uwierzyć w dane ludziom Znaki? Tekst napisany przez Katarzynę Kotowską był modernizowany w czasie warsztatów. Spektakl powstał we współpracy z Teatrem Lalka

i dzięki finansowemu wsparciu m.st. Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji