Artykuły

Łódź. "Pastorałka" i "Królowa Śniegu" w weekend

W niedzielę na deskach Teatru Nowego premiera jednej z najsłynniejszych polskich sztuk - "Pastorałki" Leona Schillera, a w Teatrze Pinokio "Królowej Śniegu".

"Pastorałka" to bożonarodzeniowe misterium pełne tajemnicy, barw, pięknej muzyki i chóralnego śpiewu biblijnych postaciDzieło jest efektem żmudnej pracy etnograficznej oraz rekonstrukcji folklorystycznych i staropolskich pieśni. Aranżację muzyczną przygotował sam autor z Janem Maklakiewiczem. Obaj rozpisali proste ludowe brzmienie na instrumentalną wielogłosowość. Reżyserem i scenografem spektaklu jest Jan Polewka, znany twórca teatralnych dekoracji, współpracownik Kazimierza Dejmka, znawca teatru lalkowego i teatru dell'arte. Występują: Agata Kaczmarek (gościnnie), Magdalena Kaszewska, Joanna Koc (gościnnie), Emilia Klimczak (gościnnie)/Emilia Kudra (gościnnie), Mirosława Olbińska, Kamila Salwerowicz, Katarzyna Żuk, Paweł Audykowski (gościnnie), Wojciech Droszczyński, Bartosz Gajda (gościnnie), Ryszard Jabłoński, Jerzy Krasuń, Tomasz Kubiatowicz, Marek Lipski, Ryszard Mróz, Wojciech Oleksiewicz, Piotr Seweryński, Marcin Włodarski.

Teatr Pinokio zaprasza małych widzów na spotkanie z Kajem i Gerdą, czyli bohaterami baśni "Królowa Śniegu" [projekt scenografii na zdjęciu] Hansa Christiana Andersena. Czy Gerdzie uda się uwolnić Kaja z zamku złej królowej i na powrót obudzić w jego sercu miłość i dobroć? Tego dzieci dowiedzą się podczas premiery spektaklu - w niedzielę o godz. 17. W przedstawieniu zostaną wykorzystane różne formy lalkowe połączone z grą aktorów w żywym planie i teatrem cieni. Poetycka opowieść, przeplatana humorystycznymi dialogami, przeniesie każdego widza do krainy wiecznego śniegu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji