Artykuły

Kraków. Scena Tańca Współczesnego

Krakowski Teatr Tańca zapraszaa na spektakl "Takarazuka camp" który odbędzie się w ramach SCENY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO w niedzielę, 19.12.2010 o godz. 19 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

Premiera przedstawienia odbyła się 28 listopada podczas Krakowskich Spotkan Baletoffowych.

*Takarazuka - miasto w Japonii, w którym od 1914 roku działa teatr o tej samej nazwie, obecnie najpopularniejsza, japońska rewia żeńska. Oryginalny współczesny japoński teatr rozrywki czerpie inspiracje zarówno z teatru japońskiego, jak i zachodniego. Takarazuka łączy w sobie elementy operetki, musicalu, rewii oraz teatru klasycznego.

W teatrze Takarazuka wszystkie role, męskie i żeńskie, odgrywają kobiety. Do wykonywania tego zawodu młode dziewczyny przygotowywane są w specjalnej szkole muzycznej, w której po pierwszym roku przydzielane są do odpowiedniej "klasy", kształcącej je albo do odgrywania ról męskich albo żeńskich. Od tej pory dziewczęta przyswajają sobie cechy/formy charakterystyczne dla określonych płci - sposób mówienia, poruszania się, gesty i zachowania przypisywane mężczyznom lub kobietom. Aktorki odgrywające role męskie spotykają się z uwielbieniem ze strony kobiet, które uważają je za ucieleśnienie ideału męskości.

Niedziela, 19.12.2010, godz. 19.00

Scena Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15

bilety w cenie 20 zł do nabycia w SCKM

rezerwacja tel.: 12 430 50 90

ilość miejsc ograniczona!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji