Artykuły

Wrocław. Nagrody dla dolnośląskich artystów

Formacja Chłopięca "Legitymacje" z Wrocławia, Janusz Chabior (na zdjęciu) z Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy i śpiewak operowy Bogusław Szynalski zostali w środę, 30 marca, laureatami nagrody za działalność artystyczną w minionym sezonie na Dolnym Śląsku.

Za najlepszy spektakl minionego sezonu uznano "Made in Poland" Teatru im. H. Modrzejewskiej z Legnicy. Przedstawienie osadzone w realiach polskiego blokowiska wyreżyserował Przemysław Wojcieszek. Najlepszymi aktorami zostali Katarzyna Strączek i Adam Cywka z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Wyróżnienia przyznawane są od lat przez czytelników "Słowa Polskiego-Gazety Wrocławskiej". Tzw. Złote Iglice i inne nagrody wręczono w ramach regionalnych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Uroczystość odbyła się w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

- Teatr to miejsce niezwykłe, pełne refleksji, radości, wzruszeń i oderwania się od rzeczywistości. Za te niezapomniane chwile wszystkim dolnośląskim artystom dziękuję - powiedział podczas uroczystości marszałek województwa dolnośląskiego Paweł Wróblewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji