Artykuły

Białystok. Wernisaż Jurkowskiego i Dworakowskiego

Od jutra w białostockiej Galerii Arsenał będzie można oglądać dwie ekspozycje podlaskich artystów.

Na wystawie "Siedemdziesiąt plus" swoje prace zaprezentuje Wiesław Jurkowski - scenograf w Białostockim Teatrze Lalek oraz wykładowca na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Artysta stworzył kilkadziesiąt projektów scenografii do białostockich spektakli, projektował także dla teatrów lalek w Warszawie, Lublinie, Rabce i Kijowie.

Prace Wiesława Jurkowskiego prezentowane były na wystawach indywidualnych grafiki, rysunku, malarstwa w Białymstoku, Warszawie, Gdańsku, Warnie. Uczestniczył także w licznych wystawach zbiorowych w Supraślu, Bielsku Białej, a także w Paryżu i Budapeszcie.

Od jutra będziemy mogli oglądać także prace Andrzeja Dworakowskiego. Artysta zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem, sztuką akcji i scenografią teatralną. Wykłada rysunek na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Miał ponad trzydzieści wystaw indywidualnych w Polsce, Austrii, USA, USA. Jego prace pokazywano także na ekspozycjach zbiorowych, m.in. w Jugosławii, Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii.

Obie wystawy będzie można zwiedzać do 12 grudnia. Są czynne w godzinach 10-18, codziennie z wyjątkiem poniedziałków i dni poświątecznych. Bilety kosztują: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, w czwartki wstęp do Arsenału jest bezpłatny.

Na zdjęciu: Wiesław Jurkowski: Kompozycja z czerwonym koniem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji