Artykuły

Katowice. Literacki tydzień z Piekorz i Kuczokiem

XII Katowickie Spotkania Literackie rozpoczynają się w poniedziałek. Będą gwiazdy śląskiej literatury i wybitni reżyserzy.

Gościem pierwszego spotkania (poniedziałek o godz. 17) będzie jeden z najwybitniejszych śląskich artystów, reżyser, poeta, pisarz i malarz Lech Majewski. Poprowadzi je dokumentalistka Dagmara Drzazga, która z kamerą obserwowała Majewskiego podczas pracy na planie jego nowego filmu "Młyn i krzyż". W czwartek podyskutować będzie można z ks. Jerzym Szymikiem (świętującym 25-lecie pracy literackiej), dwa dni później z poetą Wojciechem Brzoską, a 22 listopada z poetą Jerzym Suchankiem.

Gratką będzie z pewnością spotkanie z Wojciechem Kuczokiem (piątek o godz. 17), w którym weźmie udział także reżyserka Magdalena Piekorz. Kuczok wydał właśnie nową powieść "Spiski". "Nieokiełznany erotyzm, humor, duch pastiszu i groteski" - tak charakteryzuje książkę wydawnictwo W.A.B., które ją wydało, zaświadczając, że powieść potwierdza klasę Kuczoka jako jednego z najwybitniejszych młodych polskich prozaików.

Na spotkania zapraszają Górnośląskie Towarzystwo Literackie i redakcja miesięcznika społeczno-kulturalnego "Śląsk". Wszystkie odbywają się w sali portretowej GTL przy ul. Dworcowej 13/III p. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji