Artykuły

Warszawa. Premiera "dd mm rrrr" na finał Rozdroża

2 i 3 listopada o godz. 19 w CSW Zamek Ujazdowski (Sala Widowiskowa - Laboratorium) odbędzie się premiera spektaklu tanecznego Ilony Trybuły z Warszawy "dd mm rrrr". Po pierwszej prezentacji spektaklu spotkanie artystki z widzami.

W finale Festiwalu Rozdroże zaprezentowana zostanie premiera spektaklu tanecznego warszawskiej choreografki i tancerki Ilony Trybuły. Artystka od 15 lat działa w Warszawie, specjalizując się w improwizacji tanecznej. Stworzyła do tej pory kilkanaście spektakli tanecznych. Za jedną z choreografii otrzymała nagrodę na międzynarodowym festiwalu tańca współczesnego w Kaliszu, a jej wspólna praca z Anną Baumgart była pokazywana m.in. na festiwalu Romaeuropa w Rzymie.

Premierowy spektakl taneczny w choreografii i wykonaniu Ilony Trybuły pt. "dd mm rrrr" jest próbą wyrażenia serii zmiennych, ulotnych stanów życia wewnętrznego człowieka. Tancerka próbuje odnaleźć i wyrazić stan szczególnej obecności, wyrazistej i uważnej na impulsy wewnętrzne i zewnętrzne. Jej taniec silnie i harmonijnie łączy się z obrazem i dźwiękiem. Autorem projekcji wideo wykorzystanych w spektaklu jest Lesław Dobrucki, a kompozytorem muzyki i ścieżki dźwiękowej - DJ Lenar (Marcin Lenarczyk).

Interdyscyplinarny festiwal Rozdroże (organizowany od 1994 roku) prezentuje twórczość artystów działających na pograniczu sztuk ( teatru, tańca nowoczesnego i sztuk wizualnych). Do udziału w festiwalu zapraszani są wybitni artyści z zagranicy (co roku z innego kraju lub regionu) oraz artyści działający w Warszawie. Podczas dotychczasowych 16 edycji festiwalu wystąpili na nim m.in. tak cenieni artyści jak: teatr tańca Piny Bausch z Wuppertalu, wokalistka i performerka Meredith Monk z Nowego Jorku, tancerz Kazuo Ohno z Japonii czy zespół tańca współczesnego Rosas z Brukseli.

W 17. edycji festiwalu udział biorą ceniony w Europie zespół tańca nowoczesnego Emio Greco/PC z Amsterdamu oraz warszawscy twórcy: Teatr Bretoncaffe oraz tancerka i choreografka Ilona Trybuła. Wszystkich zaproszonych twórców cechuje zainteresowanie psychologicznym i psychofizycznym wymiarem życia współczesnego człowieka oraz poszukiwania artystyczne na pograniczu tańca współczesnego i teatru ekspresji fizycznej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji