Artykuły

Łóżka - Dimitri Frenkela Franka

KOLEJKA WSPÓŁCZESNA KOMEDIA PROPONOWANA PRZEZ TEATR ROZMAITOŚCI. Tematem trzech jednoaktówek są układy, psychologiczne powikłania, tragikomiczne perturbacje, w jakie wchodzą kobieta i mężczyzna - czyli ani nic nowego ani odkrywczego na pozór. A jednak tego typu sztuki od zawsze chyba cieszą się olbrzymim powodzeniem, trochę na zasadzie: znacie, to posłuchajcie. Śmiejąc się z bohaterów możemy pośmiać się z samych siebie albo - odetchnąć z ulgą, że się w podobnie skomplikowane układy nie pchamy.

PODCZAS JEDNEJ NOCY, w tym samym budynku spotykają się tłumaczka z dyplomatą, żona z mężem i ,fotoreporterka z psychologiem. Trzy przedstawione w przedstawieniu pary łączą tylko trzy rzeczy: umowne "łóżka" i dosłowna jedność miejsca i czasu. I jeszcze jedno - skomplikowane sytuacje damsko-męskie. W przedstawieniu występują świetni aktorzy, sztuka została wyreżyserowana tzw. lekką ręką i stanowi wspaniałą rozrywkę na sobotnie popołudnie. A do tego jest o czym pomyśleć...

Teatr Rozmaitości: Dimitri Frenkel Frank - "Łóżka", Przekład: Andrzej Dąbrówka. Reżyseria: Paweł Trzaska. Scenografia: Teresa Gruber. Obsada: Gabriela Kownacka (Tłumaczka), Marian Opania (Dyplomata), Marzena Trybała (Żona), Adam Ferency (Mąż), Maria Pakulnis (Fotoreporterka), Piotr Machalica (Psycholog). (TV 1, sobota 6 marca, godz. 14.20)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji