Artykuły

Wrocław. Teatr Lalek przygotowuje premierę Muminków

Wrocławski Teatr Lalek przygotowuje premierę "Lata Muminków" znanej fińskiej pisarki Tove Jansson w reżyserii Mariusz Kiljana. Premiera planowana jest na 23 października.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka Wrocławskiego Teatru Lalek Anna Hejno, spektakl muzyczny został oparty na wątku teatralnym "Lata Muminków".

- Podczas powodzi w dolinie Muminki trafiają do tajemniczego opuszczonego budynku, który okazuje się teatrem. Spotykają tam szczurzycę Emmę, która staje się ich przewodniczką, oraz niezbyt sympatycznego dozorcę - Paszczaka - przypomniała rzeczniczka.

Według niej, spektakl został tak pomyślany, aby dzieci zapoznały się z tajemnicami teatru. Podczas przedstawienie mali widzowie będą mogli poznać kulisy przygotowywania spektakli oraz tajniki pracy nad rolą, projektowania scenografii i kostiumów. Przekonają się też, że "teatr to coś najpiękniejszego na świecie. W teatrze pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, gdyby tylko trochę się postarali" - zaznaczyła rzeczniczka.

Akcja przestawienia zaczyna się w Ogrodzie Staromiejskim; następnie podzielone na grupy dzieci oprowadzane są po różnych zakamarkach teatru, gdzie poznają kolejne etapy przygotowywania spektaklu.

- Przedstawienie przenosi dzieci w świat Tove Jansson: świat pogodny i przyjazny, a jednocześnie niezwykle tajemniczy. Przepiękne kostiumy zostały przygotowane z szacunkiem dla utrwalonego w świadomości małych czytelników wizerunku Muminków. Radosne piosenki z zabawnymi tekstami dzieci będą śpiewać razem z aktorami - i z pewnością zapamiętają je na długo - uważa Hejno.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji