Artykuły

Legnica. "Niekończąca się opowieść" u Modrzejewskiej

Sobotnia premiera na legnickiej scenie to ukłon w stronę najmłodszych teatromanów - na deskach niepodzielnie rządzić będzie magia. Widzieliśmy już fragmenty i śmiało możemy napisać: "Niekończąca się opowieść" [na zdjęciu] ma szansę stać się hitem.

Spektakl zrealizowany jest z dużym rozmachem. Aktorzy grają w bajecznych strojach, a akcja nie zwalnia ani na minutę. Wrażenie robi scena z pająkiem (Robert Gulaczyk), który schodzi z sufitu, a później zgrabnie paraduje na szczudłach.

- Chcemy zrobić mądre przedstawienie, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym - mówi Anita Poddębniak, reżyserka. - Czasami musimy nawet hamować naszą nadmierną skłonność do ironii, adresowanej do tych drugich, by nie utracić kontaktu z młodszą częścią widowni - dodaje.

W losach bohatera "Niekończącej się historii" Michaela Endego zaczytywały się dzieci na całym świecie. Na podstawie książki powstał słynny film z piosenką Limahla "Never Ending Story", dwa seriale i niezliczona ilość przedstawień. W Legnicy spektakl będzie można oglądać na Dużej Scenie. Premiera 9 października o godz. 16.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji