Artykuły

"Letnicy"

Sztuka wielowarstwowa, o kilku różnych wątkach, zmieniających się nastrojach, z całą plejadą postaci wiodących - "Letnicy" Maksyma Gorkiego. Utwór mniej znany, o niezbyt zwartej konstrukcji, nigdy zresztą nie zaliczany w poczet najlepszych sztuk Gorkiego. Przedstawienie przygotowane przez TV Kraków, w reżyserii Bronisława Dąbrowskiego Na tym właściwie można by za kończyć - gdyby nie kilka znaków zapytania?

Wiadomo, dość powszechnie, że cały repertuar dramatyczny pomieścić może TV, wiadomo, że trudności techniczne mogą przekreślić wysiłek i najwytrwalsze starania, że przygotowanie spektaklu telewizyjnego opiera się na jakiś programowych założeniach. Gdy trudno je odczytać, co wtedy? Czy tylko to, że kto nie znał tekstu, mógł zaspokoić swoją ciekawość?

Ceniąc ambicje teatralne - telewizyjne Krakowa, trudno liznąć, że start w poniedziałkowym Teatrze TV był całkowicie udany. Dyskutować można bowiem o wyborze tej właśnie pozycji i o formie jej podania, a także o - aktorskiej obsadzie. Może należałoby zacząć od pozycji bardziej kameralnych i - czytelniejszych?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji