Artykuły

Łódź. Próbują komedię Machulskiego w Powszechnym

W Teatrze Powszechnym trwają próby do spektaklu "Matka brata mojego syna" w reż. Adama Wojtyszki. Premiera w październiku.

Miejscem akcji jest luksusowy szpital. Trafia do niego w dniu 70. urodzin Wincenty Laskus. Nad łóżkiem chorego dochodzi do sprzeczek ujawniających rodzinne konflikty, a także skrzętnie ukrywane tajemnice o zdrowiu bohatera.

Sztuka powstała na zamówienie Polskiego Centrum Komedii działającego przy Teatrze Powszechnym. Napisał ją Juliusz Machulski; reżyser filmowy brał udział w pierwszej edycji konkursu "Komediopisanie". Jego "Next-ex" zdobył trzecią nagrodę. Autor nie podejmuje się jednak realizacji scenicznej swoich tekstów. - Oddaję je osobom, które mają większe doświadczenie w teatrze - mówi Machulski. - Jestem autorem, który czerpie inspirację z życia, prasy czy programów telewizyjnych. Komedia to gatunek mało popularny w Polsce, a pisanie ich sprawia mi ogromną przyjemność. Nie ingeruję w pracę nad spektaklem, ufam aktorom i reżyserowi. Widziałem przedstawienie na próbie i niesamowicie się uśmiałem. Moja reakcja jest najlepszym dowodem na to, że sztuka sprawi widzom ogromną przyjemność.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji