Artykuły

Elbląg. Szekspir Siedlera, Markowicza i Misiury

W najbliższy piątek [18 marca] w elbląskim Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera "Snu nocy letniej" Williama Szekspira w reż. Mirosława Siedlera.

Jak zapowiadają realizatorzy spektaklu, "Sen nocy letniej" przeniesie nas do świata, w którym pod osłoną nocy błądzą zakochani przeżywający miłosne perypetie. Zaprowadzi do miejsca dziwów i magii, gdzie rzeczywistość miesza się z ułudą. Fantazja, sen i jawa, humor i poezja, wzniosłość i śmieszność łączą się tutaj i przenikają, tworząc zadziwiającą komedię omyłek. Na scenie zobaczymy cały zespół aktorski elbląskiego teatru oraz członków Teatralnego Studia Młodych Alter Ego.

"Sen nocy letniej" to jeden z najznakomitszych utworów Szekspira wspaniała komedia o miłości. Uniwersalne dzieło, które wciąż zachwyca i zadziwia. Nie poddaje się upływowi czasu ani modom. Jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla artystów, cennym materiałem badawczym dla naukowców oraz skarbnicą wrażeń dla przeciętnego odbiorcy.

Obecna premiera nie jest jedyną inscenizacją dzieła Szekspira w historii elbląskiego teatru. "Sen nocy letniej" wystawiany był już tutaj w 1979 roku. Warto też zauważyć, iż data premiery zbiega się z 400 rocznicą wystawienia po raz pierwszy w Elblągu spektaklu szekspirowskiego.

Twórcy spektaklu

Reżyserem elbląskiej inscenizacji jest Mirosław Siedler, aktor teatralny i filmowy, dyrektor Teatru Dramatycznego w Elblągu, który w swojej karierze często wcielał się w szekspirowskich bohaterów: Romea, Lizandra, Ariela, Sebastiana. Autorem scenografii jest Andrzej Markowicz, który współpracuje z wieloma teatrami w kraju i za granicą. Realizacją projektu Markowicza zajmuje się elbląski artysta plastyk Zygmunt Prończyk. Natomiast autorem choreografii do spektaklu jest ceniony w Polsce i za granicą Wojciech Misiuro [na zdjęciu].

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji