Artykuły

Łomża. "Echa" wg Lorki w Lalkach

5 września w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się premiera spektaklu "Echa", która zainauguruje sezon teatralny 2010/2011.

Reżyserem i autorem muzyki do sztuki "Echa" zainspirowanej poezją Federico Garcii Lorki jest Daniel Lovecchio /Hiszpania/, scenografię zaprojektował Gerardo Trotti. W spektaklu wystąpi dwoje łomżyńskich aktorów - Eliza Mieleszkiewicz oraz Tomasz Rynkowski.

Reżyser spektaklu - Daniel Lovecchio: Sztuka polega na poszukiwaniu ukrytego słowa w ciele aktora i aktorki. On i ona przybywają jako nieznajomymi, rozmawiają w dwóch odmiennych językach, poruszając się między lustrami. Echa rozbrzmiewają aż do utraty świadomości w obiektach, ciałach, gestach, postawach, rolach scenicznych. On i ona są skazani na grę na scenie. Słowo jest wyrażone za pomocą różnych instrumentów muzycznych: głosów kalimby, saksofonu, cymbałów, carillionu (dzwonów), harmonijki klawiszowej, bongosów (kubańskich bębenków), szklanych butelek wypełnionych wodą, egipskiego tamboru i sagatu. Te instrumenty przenoszą tekst Lorki w inny wymiar muzyczny, gdzie nie istnieją żadne granice.

Dramaturgia zbudowana jest poprzez siłę kreatywnych gier słownych, grę ciała oraz jego oddziaływania na siebie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji