Artykuły

Warszawa. Teatr Usta Usta w Arkadach Kubickiego

Królewskie Arkady Sztuki nabierają rozmachu. W najbliższy weekend wystąpi teatr Usta Usta, zespół Affabre Concinui oraz orkiestra Sinfonia Viva.

Arkady Kubickiego tętnią życiem. I sztuką. Tu właśnie w najbliższy piątek (godz. 21) poznański teatr Usta Usta przedstawi swój spektakl "Cadillac" według scenariusza i w reżyserii Wojciecha Wińskiego. Sztuka jest typową dla tego eksperymentalnego teatru satyrą na ślepą ludzką zachłanność, ale też cynizm tych, którzy cechę tę potrafią wykorzystać.

Usta Usta są teatrem nieposiadającym własnej sceny, stąd też ich przedstawienia z konieczności przystosowane są do specyficznych miejsc, często pleneru. Nie inaczej jest z "Cadillakiem". Spektakl ma formę rozgrywającego się na otwartej przestrzeni festynu-loterii, w której główną nagrodą jest tytułowy samochód.

Następnego dnia w Arkadach Kubickiego znajdą schronienie członkowie wokalnego zespołu Affabre Concinui (godz. 19). Występ tego śpiewającego a cappella sekstetu zapowiada się o tyle ciekawie, że w jego repertuarze znajduje się nie tylko muzyka dawna i nie tylko utwory kompozytorów współczesnych. Równie ważną pozycję zajmuje w nim muzyka rozrywkowa takich twórców jak Elvis Presley, Freddie Mercury, Bobby McFerrin czy - w sporym wyborze - The Beatles.

W niedzielę wreszcie (godz. 19) Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza przedstawi zestaw najsłynniejszych serenad. Usłyszymy utwory m.in. Mozarta, Karłowicza i Czajkowskiego. Królewskie Arkady Sztuki odbywają się w każdy weekend do 12 września.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji