Artykuły

Lublin. Nocne czytanie "Sztukmistrza z Lublina"

20 sierpnia na Dziedzińcu Archiwum Państwowego przeczytamy w całości, non stop niezwykła powieść Isaaca Bashevisa Singera "Sztukmistrz z Lublina".

To jedyne arcydzieło literackie znane na całym świecie, opisuje przedwojenny wielokulturowy Lublin i jego okolice. Przeczytamy całemu miastu, tak jak przed wojną rozlegały się śpiewy kantora, modlitwy z bożnicy, lamentacje z lubelskich kościołów i cerkwi, tak my dzisiaj poślemy w przestrzeń miasta słowa Singera.

Do naszego projektu zaprosiliśmy wybitnych aktorów: Magdalenę Warzechę, Krzysztofa Wakulińskiego, Annę Gajewską, Mariusz Bonaszewskiego, Łukasza Lewandowskiego. W rolę skrzypka Szmul wcieli się Krzesimir Dębski, który z Wieży Trynitarskiej będzie grał swoją jakże energetyczną muzykę. Grupa chodzących na linie, dużo śpiewu, to wszystko w nocy z 20 na 21 sierpnia. Przestrzeń Dziedzińca zaaranżuje Jarosław Koziara. Całość teatralnie wyreżyseruje Janusz Opryński.

Sylwetki twórców i aktorów występujących w spektaklu na www.ck.lublin.pl

UWAGA!

Od dziś na ulicach Lublina można spotkać Wóz Jaszy. Lublinianie mogę wrzucić do wozu w formie pisemnej lub symbolicznej wszystko to, co ich "uwiera", przeszkadza, denerwuje w Kozim Grodzie. Podczas "Nocnego czytania Sztukmistrza z Lublina" zawartość wozu zostaną spalona i w magiczny sposób zniknął niezadowolenia.

Organizatorzy serdecznie dziękują Ośrodkowi Brama Grodzka Teatr NN za udostępnienie fotografii i materiału filmowego niezbędnych do realizacji projektu. Dziękujemy również za udostępnienie zbiorów fotografii Archiwum Państwowego m.st. Warszawy [APW]

Gdzie: Dziedziniec Archiwum Państwowego, wejście od ul. Jezuickiej

Kiedy: 20 sierpnia 2010r. godz. 19.00 - 2.00

Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji