dyrygent
Grzegorz Nowak, kierownictwo chóru
Włodzimierz Siedlik, przygotowanie chóru
Paweł Osuchowski, przygotowanie chóru
Marek Kluza, libretto
Ghislanzoni Antonio, muzyka
Ponchielli Amilcare.
Obsada:
Osoby prologu, Arnold, książę litewski - Andrzej Zagdański, Aldona, siostra Arnolda - Izabella Kłosińska, Walter, mąż Aldony - Adam Zdunikowski, Halban, stary wajdelota - Czesław Gałka, oraz - litewskie, Starcy, Żołnierze Kobiety, Osoby dramatu, Konrad Wallenrod - Ryszard Wróblewski, Arnold - Andrzej Zagdański, Aldona - Izabella Kłosińska, Halban - Czesław Gałka, Witold, renegat litewski - Ryszard Morka, Herold - Tomasz Madej, oraz - Rycerze teutońscy, Żołnierze germańscy i litewscy, Tajni Sędziowie, Paziowie, Wojowie germańscy, Bardowie, Minstrele, Lud, Opaci, Mnisi, Bracia zakonni, Książę Germanii, Arcybiskup Marienburga Diukowie,, Polskiego Radia z Krakowa Chór.
Premiera: 20 listopada 1996.
|
inscenizacja
Ryszard Peryt, reżyseria
Ryszard Peryt, scenografia
Andrzej Sadowski, korepetytor solistów
Jan Laska, asystent reżysera
Jan Młodawski, asystent dyrygenta
Bogdan Olędzki, asystent scenografa
Irena Gaj, dyrygent
Antoni Wicherek, przygotowanie chóru
Ryszard Zimak, asystent scenografa
Katarzyna Piętka, korepetytor solistów
Teresa Brzozowska, korepetytor solistów
Miłosława Brzezińska, korepetytor solistów
Iwona Wierucka-Wróblewska, korepetytor solistów
Iwona Hrouda, asystent dyrygenta
Sławek A. Wróblewski.
Obsada:
Pielgrzym - Andrzej Seweryn, Pielgrzym - Krzysztof Kolberger, Guślarz - Robert Dymowski, Guślarz - Andrzej Hiolski, Widmo - Robert Dymowski, Widmo - Piotr Nowacki, Starzec - Ryszard Morka, Zosia - Marta Boberska, Zosia - Jeanette Bożałek, Sowa - Grażyna Ciopińska, Kruk - Ryszard Cieśla, Józio i Rózia - z Chóru Alla Polacca dzieci, oraz - Chór Kameralny Warszawski.
Premiera: 26 listopada 1996.
|
korepetytor solistów
Jan Laska, asystent chórmistrza
Mirosław Banach, kierownictwo chóru
Jan Szyrocki, kierownictwo chóru
Ryszard Zimak, asystent dyrygenta
Jarosław Lipke, konsultant wokalny
Violetta Bielecka, kierownictwo chóru
Włodzimierz Siedlik, przygotowanie chóru
Włodzimierz Siedlik, korepetytor solistów
Teresa Brzozowska, korepetytor chóru
Ewa Goc, korepetytor chóru
Maciej Rostkowski, światło
Stanisław Zięba, przygotowanie chóru
Marek Kluza, dyrygent
Noam Sheriff.
Obsada:
Adam Zdunikowski, Piotr Nowacki, Teatru Narodowego oraz Chór Przyoperowy Chór, Chór Kameralny Warszawski, Polskiego Radia z Krakowa Chór.
Premiera: 15 grudnia 1996.
|
korepetytor solistów
Jan Laska, asystent chórmistrza
Mirosław Banach, kierownictwo chóru
Jan Szyrocki, kierownictwo chóru
Ryszard Zimak, asystent dyrygenta
Jarosław Lipke, konsultant wokalny
Violetta Bielecka, kierownictwo chóru
Włodzimierz Siedlik, przygotowanie chóru
Włodzimierz Siedlik, korepetytor solistów
Teresa Brzozowska, korepetytor chóru
Ewa Goc, korepetytor chóru
Maciej Rostkowski, światło
Stanisław Zięba, przygotowanie chóru
Marek Kluza, dyrygent
Noam Sheriff.
Obsada:
Adam Zdunikowski, Piotr Nowacki, Teatru Narodowego oraz Chór Przyoperowy Chór, Chór Kameralny Warszawski, Polskiego Radia z Krakowa Chór.
Premiera: 15 grudnia 1996.
|
inscenizacja
Andrzej Kreütz-Majewski, scenografia
Andrzej Kreütz-Majewski, choreografia
Emil Wesołowski, dyrygent
Grzegorz Nowak, kierownictwo chóru
Jan (przygotowanie chóru) Szyrocki, reżyseria
Marek Weiss-Grzesiński, scenariusz
Giuseppe, Simoni Renato(libretto) Adami.
Obsada:
Turandot - Gwyneth Jones, Kalaf - Kristjan Johannsson, Liu - Joanna Kozłowska, Altoum - Bogdan Paprocki, Timur - Mieczysław Milun, Ping - Ryszard Cieśla, Pong - Ryszard Wróblewski, Pang - Kazimierz Pustelak, Mandaryn - Wiesław Bednarek, W przedstawieniu wziął udział chór - Polacca pod kier.Sabiny Włodarskiej Alla, Współpraca muzyczna - Bogdan Hoffmann, Giuseppe Marotta, Bogdan Olędzki, Asystent reżysera - Jan Młodawski.
Premiera: 19 grudnia 1996.
|
dyrygent
Tadeusz Wojciechowski, reżyseria
Beata Redo-Dobber, scenografia
Boris F.(oprawa scenograficzna) Kudlicka.
Obsada:
Gospodarze wieczoru - Jolanta Fajkowska, Krzysztof Kolberger, Charles Gounod-Faust - Teatru Narodowego Walc-Orkiestra, La calunnia e un Venticello - Francesco Ellero D'Artegna, Aria Królowej Nocy - Elena Mosuc, Aria Werthera - Alberto Cupido, Ferenz Liszt-II Rapsodia Węgierska - Teatru Narodowego Orkiestra, O tu Palermo - Francesco Ellero D'Artegna, Aria Cavardossiego - Alberto Cupido, Aria Gildy - Elena Mosuc, Johann Strauss-Polka z wystrzałem - Teatru Narodowego Orkiestra, Franz von Suppe-Banditenstreiche - Teatru Narodowego Orkiestra, Aria Olimpii - Elena Mosuc, Aria Kalafa - Alberto Cupido, La ci darem la mano - Elena Mosuc, Francesco D'Artegna, Deuardo di Capua-O sole Mio - Alberto Cupido, Ludwig van Beetoven/Klaus Weise-Leonora V - Teatru Narodowego Orkiestra, Georges Bizet/Stefan Rachoń-"Carmen"na wesoło - Teatru Narodowego Orkiestra, Libiamo, libiamo - Koncertu Soliści, Teatru Narodowego Orkiestra, Asystent dyrygenta - Piotr Wajrak, Asystent reżysera - Barbara Zielińska, Asystent scnografa - Katarzyna Piętka.
Premiera: 31 grudnia 1996.
|
asystent scenografa
Joanna Medyńska, asystent scenografa
Ewa Mikułowska, korepetytor baletu
Andrzej Płatek, pedagog baletu
Janina Galikowska, asystent dyrygenta
Piotr Wajrak, dyrygent
Tadeusz Wojciechowski, asystent choreografa
Halina Wiśniewska, asystent choreografa
Teresa Memches, asystent choreografa
Renata Smukała, choreografia
Jurij Grigorowicz, współpraca choreograficzna
Natalia Biessmiertnowa, scenografia
Ezio Frigerio, kostiumy
Franca Squarciapino, asystent scenografa
Jadwiga Wóycicka, pedagog baletu
Aleksander Rymaszewski, korepetytor baletu
Danuta Rzążewska, korepetytor baletu
Marta Pińkowska, korepetytor baletu
Jerzy Suchwałko, współpraca scenograficzna
Lejla Fteita, współpraca scenograficzna
Olivier Beriot, libretto
Wsiewołożski, Marius Petipa Iwan.
Obsada:
Król - Bogusław Tużnik, Król - Wojciech Warszawski, Królowa - Ewa Głowacka, Królowa - Julitta Łubińska-Zielińska, Księżniczka Aurora - Karolina Jupowicz, Księżniczka Aurora - Anita Kuskowska, Księżniczka Aurora - Izabela Milewska, Księżniczka Aurora - Jelena Pankowa, Księżniczka Aurora - Anna Sąsiadek, Księżniczka Aurora - Beata Więch, Książę - Alen Bottaini, Książę - Tomasz Kaczyński, Książę - Walery Mazepczyk, Książę - Aleksander Rulkiewicz, Książę - Andrzej Marek Stasiewicz, Książę - Sławomir Woźniak, Catalabutte, mistrz ceremonii - Wojciech Głowacki, Catalabutte - Jarosław Piasecki, Catalabutte - Robert Szymański, Galifron, wychowawca księcia Désiré - Krzysztof Słoń, Galifron - Wojciech Warszawski, Galifron - Paweł Winokurow, Zła Wróżka - Łukasz Gruziel, Zła Wróżka - Marcin Kaczorowski, Zła Wróżka - Bartłomiej Więckowski, Dobra Wróżka Bzu - Dominika Krysztoforska, Dobra Wróżka Bzu - Elżbieta Kwiatkowska, Dobra Wróżka Bzu - Anna Sąsiadek, Akt I, Dobre wróżki - -, Wróżka Delikatności - Anna Białecka, Wróżka Delikatności - Dominika Krysztoforska, Wróżka Delikatności - Izabela Milewska, Wróżka Delikatności - Beata Więch, Wróżka Beztroski - Sylwia Dytkowska, Wróżka Beztroski - Karolina Jupowicz, Wróżka Beztroski - Anita Kuskowska, Wróżka Szczodrości - Dominika Krysztoforska, Wróżka Szczodrości - Anastazja Nabokina, Wróżka Szczodrości - Anna Sąsiadek, Wróżka Szczodrości - Beata Więch, Wróżka Żywotności - Beata Grzesińska, Wróżka Żywotności - Anastazja Nabokina, Wróżka Żywotności - Luiza Żymełka, Wróżka Śmiałości - Sylwia Dytkowska, Wróżka Śmiałości - Karolina Jupowicz, Wróżka Śmiałości - Anna Lipczyk, Wróżka Śmiałości - Anastazja Nabokina, Wróżka Śmiałości - Anna Sąsiadek, Dworki - Katarzyna Białkowska, Dworka - Monika Caputa, Dworka - Krystyna Cichorzewska, Dworka - Małgorzata Dębska, Dworka - Urszula Drewecka, Dworka - Sylwia Dytkowska, Dworka - Beata Grzesińska, Dworka - Małgorzata Harmacińska, Dworka - Karolina Jupowicz, Dworka - Dominika Krysztoforska, Dworka - Anna Lipczyk, Dworka - Julitta Łubińska-Zielińska, Dworka - Iwona Malinowska, Dworka - Małgorzata Marcinkowska, Dworka - Anastazja Nabokina, Dworka - Paula Piasecka, Dworka - Anna Sąsiadek, Dworka - Irena Woźniak, Dworka - Magdalena Zielińska, Dworka - Luiza Żymełka, Akt II, Hrabina - Anna Białecka, Hrabina - Ilona Molka, Taniec wiejski - Kama Akucewicz, Julitta Łubińska-Zielińska, Grzegorz Jaśniak, Krzysztof Słoń, Konkurenci do ręki Księżniczki Aurory - -, Książę Cheri - Marcin Kaczorowski, Książę Cheri - Piotr Korneluk, Książę Cheri - Wojciech Warszawski, Książę Charmant - Zbigniew Czapski-Kłoda, Książę Charmant - Tomasz Kaczyński, Książę Charmant - Michał Tużnik, Książę Fortuné - Wiesław Dudek, Książę Fortuné - Łukasz Gruziel, Książę Fortuné - Walery Mazepczyk, Książę Fortuné - Bartłomiej Więckowski, Książę Fleur de Pois - Piotr Chojnacki, Książę Fleur de Pois - Wiesław Dudek, Książę Fleur de Pois - Norbert Nirewicz, Książę Fleur de Pois - Sylwester Śpiewak, Akt III, Wróżki Drogocenności - -, Wróżka Brylantów - Karolina Jupowicz, Wróżka Brylantów - Anita Kuskowska, Wróżka Brylantów - Elżbieta Kwiatkowska, Wróżka Brylantów - Anna Sąsiadek, Wróżka Złota - Anna Lipczyk, Wróżka Złota - Małgorzata Marcinkowska, Wróżka Złota - Anastazja Nabokina, Wróżka Srebra - Anna Białecka, Wróżka Srebra - Krystyna Cichorzewska, Wróżka Srebra - Karolina Jupowicz, Wróżka Srebra - Dominika Krysztoforska, Wróżka Szafirów - Sylwia Dytkowska, Wróżka Szafirów - Elżbieta Kwiatkowska, Wróżka Szafirów - Anna Lipczyk, Postaci z bajek - -, Kot w butach i Kotka - Norbert Nirewicz, Kot w butach - Klaudiusz Paradziński, Kot w butach - Sylwester Śpiewak, Kotka - Anna Białecka, Kotka - Karolina Jupowicz, Kotka - Anita Kuskowska, Kotka - Luiza Żymełka, Błękitny Ptak i Księżniczka Florina - Walery Mazepczyk, Błękitny Ptak - Norbert Nirewicz, Błękitny Ptak - Andrzej Marek Stasiewicz, Błękitny Ptak - Sylwester Śpiewak, Błękitny Ptak - Sławomir Woźniak, Księżniczka Florina - Beata Grzesińska, Księżniczka Florina - Anita Kuskowska, Księżniczka Florina - Izabela Milewska, Księżniczka Florina - Anastazja Nabokina, Księżniczka Florina - Anna Sąsiadek, Księżniczka Florina - Beata Więch, Czerwony Kapturek i Wilk - Katarzyna Białkowska, Czerwony Kapturek - Urszula Drewecka, Czerwony Kapturek - Monika Kloczkowska, Wilk - Piotr Chojnacki, Wilk - Grzegorz Jaśniak, Wilk - Piotr Korneluk, Kopciuszek i Książę - Beata Grzesińska, Kopciuszek - Anastazja Nabokina, Książę - Arkadiusz Gołygowski, Książę - Marcin Kaczorowski, Książę - Tomasz Kaczyński, oraz - baletowy i uczniowie Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza zespół.
Premiera: 5 stycznia 1997.
|
asystent scenografa
Joanna Medyńska, asystent chórmistrza
Mirosław Banach, przygotowanie chóru
Jan Szyrocki, kierownictwo chóru dziecięcego
Sabina Włodarska, przygotowanie solistów
Janina Anna Pawluk, dyrygent
Jacek Kaspszyk, asystent reżysera
Mariusz Grudzień, asystent dyrygenta
Jarosław Lipke, korepetytor solistów
Małgorzata Piszek, asystent scenografa
Jadwiga Wóycicka, asystent scenografa
Stanisław Kuczkowski, reżyseria
Pier Luigi Pizzi, scenografia i kostiumy
Pier Luigi Pizzi, korepetytor chóru
Ewa Goc, korepetytor solistów
Miłosława Brzezińska, korepetytor solistów
Iwonna Wierucka-Wróblewska, asystent dyrygenta
Sławek A. Wróblewski, korepetytor chóru
Maciej Rostkowski, asystent reżysera
Gasparon Massimo, asystent scenografa
Buzzi Giovanna, libretto
von Hofmansthal Hugo, światło
Saccomandi Luigi.
Obsada:
Marszałkowa - Ewa Iżykowska, Marszałkowa - Hanna Lisowska, Marszałkowa - Krystyna Wysocka-Kochan, Baron Ochs - Mieczysław Milun, Baron Ochs - Włodzimierz Zalewski, Faninal - Ryszard Cieśla, Faninal - Zbigniew Macias, Sophie - Jeanette Bożałek, Sophie - Izabella Kłosińska, Sophie - Teresa Krajewska, Octavian - Marta Abako, Octavian - Dorota Lachowicz, Octavian - Katarzyna Suska, Annina - Wanda Bargiełowska-Bargeyllo, Annina - Jolanta Bibel, Annina - Maria Olkisz, Valzacchi - Tomasz Madej, Valzacchi - Jacek Parol, Śpiewak włoski - Dariusz Stachura, Śpiewak włoski - Adam Zdunikowski, Oberżysta - Stanisław Kowalski, Oberżysta - Krzysztof Szmyt, Majordomus Marszałkowej - Bogusław Morka, Majordomus Marszałkowej - Józef Stępień, Komisarz policji - Jan Dobosz, Komisarz policji - Robert Dymowski, Komisarz policji - Piotr Nowacki, Notariusz - Czesław Gałka, Notariusz - Ryszard Morka, Marianna - Elżbieta Hoff, Marianna - Barbara Rusin-Knap, Marianna - Hanna Zdunek, Majordomus Faninala - Bogusław Morka, Majordomus Faninala - Ryszard Wróblewski, Sprzedawca zwierząt - Tomasz Madej, Sprzedawca zwierząt - Ryszard Wróblewski, Modystka - Jeanette Bożałek, Modystka - Jadwiga Skoczylas, Portier - Jan Dobosz, Portier - Wiesław Bednarek, I Lokaj Marszałkowej - Maciej Dunin-Borkowski, II Lokaj Marszałkowej - Andrzej Paulanis, III Lokaj Marszałkowej - Michał Marszałek, IV Lokaj Marszałkowej - Piotr Gałecki, I Kelner - Andrzej Zaradkiewicz, II Kelner - Piotr Zagórski, II Kelner - Ryszard Gniazdowski, IV Kelner - Piotr Gałecki, I Sierota - Elżbieta Sajnok, I Sierota - Anna Szczepańska-Morawska, II Sierota - Marta Kasprzyk, II Sierota - Małgorzata Zalewska, III Sierota - Stefania Janus, III Sierota - Ewa Pawłowska.
Premiera: 26 stycznia 1997.
|
przygotowanie chóru
Mirosław Banach, dyrygent
Wojciech Michniewski.
Obsada:
Ewa Podleś.
Premiera: 23 lutego 1997.
|
reżyseria
składane:Nadzwyczajny koncert... Patrz:Programy.
Premiera: 24 lutego 1997.
|
reżyseria
składane:Nadzwyczjny koncert ... Patrz:Programy.
Premiera: 24 lutego 1997.
|
reżyseria
., scenografia
Stanisław(opieka scenograficzna) Kuczkowski.
Obsada:
Koncert pieśni - Brahmasa Johannesa, Schuberta Franciszka, Szymanowskiego Karola, Karol Szymanowski - "Słopiewnie", op.46 bis - Zielone słowa, Święty Franciszek Słowisień,, dwory, Wanda Kalinowe, Wykonawcy: - Izabella Kłosińska, Waldemar Malicki, Franz Schubert - cyklu "Schwannengesang" Z, Meer do słów Heinricha Heinego Am, Z cyklu "Ausgewahlte Lieder" - junge Nonne do słów Jakoba von Craighera Die, nr 1 Op.43,, Lachen und Weinen do słów - Ruckerta op.59, nr 4 Friedricha, Lied der Mignon do słów - Wolfganga Goethego op.62, nr 4 Johanna, An die Musik do słów Franza von Schobera - nr 4 Op.88, Wykonawcy - Izabella Kłosińska, Wldemar Malicki, Do słów - Grotha op.105, nr 1 Klausa, Meine Liebe ist grun do słów - Schumanna op.63 nr 5 Felixa, Immer Leiser wird mein Schlummer do słów - Lingga op.105 nr 2 Hermanna, Wykonawcy - Jadwiga Rappe, Waldemar Malicki, Johannes Brahms - pieśni Dwie, Geistliches Wiegelied do słów - Geibela wg Lope de vegi Emanuela, Wykonawcy - Jadwiga Rappe, Oraz - Stefan Kamasa, Waldemar Malicki, Karol Szymanowski - Pieśni Trzy, Trzy pieśni Kurpiowskie - słów ludowych op.58 Do, Wykonawcy - Jadwiga Rappe, Waldemar Malicki, Franz Schubert - Pstrąg.
Premiera: 24 lutego 1997.
|
choreografia
Zofia Rudnicka, dyrygent
Tiziano Severini, kierownictwo chóru
Jan(przygotowanie chóru) Szyrocki, przekład
wersja językowa Oryginalna, reżyseria
Gilbert Delfo, scenografia
Ezio(s),Squarciapino Franca(k) Frigerio, scenariusz
Francesco Maria(libretto) Piave.
Obsada:
Książę Mantui - Krzysztof, Kuzmienko Władimir Bednarek, Dariusz, Świdziński Leszek Stachura, Adam Zdunikowski, Rigoletto, jego błazen - Wiesław, Dobber Andrzej Bednarek, Zbigniew, Skulski Florian Macias, Andrij Szkurhan, Gilda, jego córka - Grażyna, Krajewska Teresa Ciopińska, Dorota, Skoczylas Jadwiga Radomska, Agnieszka, Woś Joanna Wolska, Sparafucile bandyta - Krzysztof, Milun Mieczysław Borysiewicz, Ryszrad, Nowacki Piotr Morka, Włodzimierz Zalewski, Maddalena, jego siostra - Marta, Bargiełowska-Bargeyllo Wanda Abako, Jolanta, Olkisz Maria Bibel, Elżbieta, Suska Katarzyna Pańko, Giovanna opiekunka Gildy - Krystyna, Olkisz Maria Jaźwińska, Hrabia - Robert, Milun Mieczysław Dymowski, Ryszard, Ostapiuk Jerzy Morka, Marullo, dworzanin - Eugeniusz, Cieśla Ryszard Banaszczyk, Jan, Zagdański Andrzej Dobosz, Matteo Borsa, dworzanin - Tomasz, Parol Jacek Madej, Krzysztof, Wróblewski Ryszard Szmyt, Hrabia - Ryszard, Gałka Czesław Dymowski, Ryszard Morka, Hrabina, jego żona - Elżbieta, Zdunek Hanna Hoff, Dowódca straży - Jan, Gałka Czesław Dobosz, Paź - Jeanette, Krajewska Teresa Bożałek, Współpraca muzyczna - Bogdan, Marotta Giuseppe Hoffman, Bogdan Olędzki, Asystent dyrygenta - Piotr Wajrak, Asystent reżysera - Beata,Jeż Henryk Redo-Dobber, Współpraca scenograficzna - Alexander(dekoracje) Bielaev, Olivier(kostiumy) Beriot, Asystenci scenografa - Irena, Janda-Janicka Maria Gaj, Jadwiga Wóycicka, Asystent choreografa - Janina Galikowska.
Premiera: 12 marca 1997.
|
dyrygent
Nello Santi, kierownictwo chóru
Henryk(przygotowanie Chóru Filharm.N.) Wojnarowski, reżyseria
., scenografia
Jadwiga (opieka scenograficzna) Wóycicka.
Obsada:
Soliści: - Adriana Marfisi, Dorota Lachowicz, Adam Zdunikowski, Robert Gierlach, Asystent dyrygenta - Piotr, Wróblewski Slawek A. Wajrak, Wykonano także fragmenty opery - Tell Wilhelm.
Premiera: 21 marca 1997.
|
kierownictwo chóru
Ryszard (dyrygent chóru) Zimak, reżyseria
., scenografia
Jadwiga (opieka scenograficzna) Wójcicka.
Obsada:
14 Stacji Męki Pańskiej na chór mieszany - Festiwalu Paschalnego Koncert, Solista - Andrij Szkurhan, Pianista - Jerome Rose, Oraz - Chór Kameralny Warszawski.
Premiera: 22 marca 1997.
|
choreografia
Emil Wesołowski, dyrygent
Stefan Stuligrosz, kierownictwo chóru
Jan(przygotowanie chóru) Szyrocki, kierownictwo muzyczne
Bogdan(współpraca muzyczna) Hoffman, reżyseria
Ryszard Peryt, scenografia
Ewa Starowieyska, scenariusz
Antonia(libretto),Peryt Ryszard(oprac.libr. Jungst.
Obsada:
Apostoł Piotr - Zbigniew Macias, Ligia - Ewa Iżykowska, Jezus - Czesław Gałka, Neron - Mieczysław Milun, Wódz Pretorianów - Ryszard Morka, Kantor - Andrzej Zagdański, Marsz pretorianów - Teatru Narodowego Statyści.
Premiera: 23 marca 1997.
|
reżyseria
Programy składane: Polskie Lamenty Pasyjne Patrz:.
Premiera: 26 marca 1997.
|
dyrygent
Jacek Kaspszyk, kierownictwo chóru
Jan (przygotowanie chóru) Szyrocki, reżyseria
..
Obsada:
Henryk Mikołaj Górecki - Symfonia (Symfonia pieśni żałosnych) III, Solistka - Ewa Iżykowska, JÓZEF STEFANI - MATER STABAT, Soliści: - Agnieszka Kurowska, Ewa Iżykowska, Katarzyna Suska, Elżbieta Pańko, Adam Zdunikowski, Krzysztof Bednarek, Mieczysław Milun, Czesław Gałka, KAROL SZYMANOWSKI - MATER STABAT, Soliści: - Agnieszka Kurowska, Katarzyna Suska, Zbigniew Macias, Asystenci dyrygenta - Jarosław, Wróblewski Sławek A. Lipke, Opieka scenograficzna - Jadwiga Wóycicka.
Premiera: 26 marca 1997.
|
reżyseria
składane; Polskie Lamenty Pasyjne Patrz:Programy.
Premiera: 26 marca 1997.
|
asystent reżysera
Jan Młodawski, asystent scenografa
Joanna Medyńska, asystent scenografa
Ewa Mikułowska, dyrygent chóru
Sabina Włodarska, dyrygent chóru
Ryszard Zimak, asystent reżysera
Henryk Jeż, asystent dyrygenta
Jarosław Lipke, inscenizacja
Michał Znaniecki, reżyseria
Michał Znaniecki, dyrygent
Grzegorz Nowak, asystent scenografa
Jadwiga Wóycicka, scenografia
Gabriele Amadori, reżyseria światła
Gabriele Amadori, kostiumy
Dalia Gallico, asystent dyrygenta
Sławek A. Wróblewski, libretto
Orvieto Angiolo.
Obsada:
Chopin - Leszek Świdziński, Flora - Marta Abako, Flora - Ewa Iżykowska, Elio - Zbigniew Macias, Elio - Andrzej Zagdański, Il frate - Mieczysław Milun, Il frate - Piotr Nowacki, Stella - Maria Mitrosz, Stella - Justyna Stępień, Chopin-pianista - Szymon Kowalczyk, Grazia - Karolina Pacek.
Premiera: 17 maja 1997.
|
inscenizacja
Marek Weiss-Grzesiński, reżyseria
Marek Weiss-Grzesiński, choreografia
Emil Wesołowski, scenografia
Zofia de Ines, dyrygent
Andrzej Straszyński, asystent reżysera
Jan Młodawski, współpraca muzyczna
Bogdan Olędzki, asystent scenografa
Joanna Medyńska, asystent scenografa
Ewa Mikułowska, asystent chórmistrza
Mirosław Banach, przygotowanie chóru
Jan Szyrocki, asystent choreografa
Janina Galikowska, asystent dyrygenta
Piotr Wajrak, asystent reżysera
Henryk Jeż, asystent scenografa
Jadwiga Wóycicka, korepetytor chóru
Ewa Goc, korepetytor chóru
Maciej Rostkowski, libretto
Barbier, Michel Carré wg Johanna Wolfganga Goethego Jules.
Obsada:
Stary Faust - Bogdan Paprocki, Stary Faust - Roman Węgrzyn, Młody Faust - Adam Zdunikowski, Młody Faust - Ryszard Wróblewski, Mefisto - Robert Dymowski, Małgorzata - Dorota Radomska, Walenty - Ryszard Cieśla, Walenty - Andrzej Zagdański, Brander - Czesław Gałka, Brander - Ryszard Morka, Siebel - Katarzyna Suska, Siebel - Marta Abako, Marta - Wanda Bargiełowska-Bargeyllo, Marta - Maria Olkisz, Soliści baletu w Nocy Walpurgii, Walc - Krystyna Cichorzewska, Monika Caputa, Sylwia Dytkowska, Małgorzata Harmacińska, Julitta Łubińska-Zielińska, Ilona Molka, Magdalena Werhun, Adagio - Elżbieta Kwiatkowska, Piotr Chojnacki, Bogusław Tużnik, Wojciech Warszawski, Allegretto I - Anna Sąsiadek, Marcin Kaczorowski, Piotr Korneluk, Tomasz Prusak, Michał Tużnik, Moderato maestoso - Sławomir Woźniak, Henryk Bartczak, Wojciech Głowacki, Grzegorz Jaśniak, Krzysztof Słoń, Moderato con moto - Beata Grzesińska, Anita Kuskowska, Łukasz Gruziel, Tomasz Kaczyński, Walery Mazepczyk, Aleksander Rulkiewicz, Allegretto II - Anna Białecka, Beata Więch.
Premiera: 24 maja 1997.
|