Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Piotr Czajkowski

Dziadek do orzechów

utwór
Dziadek do orzechów (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery
Teatr Wielki, Warszawa
data premiery
2 czerwca 1973
uwagi
Przedstawienie w wykonaniu uczennic i uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.
libretto
Marius Petipa
opracowanie libretta
Gennadij Ledjach
choreografia i inscenizacja
Gennadij Ledjach
kierownictwo muzyczne
Andrzej Straszyński
scenografia
Jerzy Ławacz
asystent choreografa
Kira Kniaziewa
dyrygent
Andrzej Straszyński
korepetytor baletu
Hanna Chojnacka Lidia Kulka
przygotowanie chóru dziecięcego
Władysław Skoraczewski
asystent scenografa
Maria Karnkowska Ewa Mikułowska
Obsada
Klara - dorosła
Barbara Sier
Monika Rowicka
Klara - dziewczynka
Zuzanna Antoszewska
Anna Grabka
Jagna Janikowska
Drosselmayer, przyjaciel rodziców Klary i Freda
Tadeusz Matacz
Dziadek do orzechów - kukiełka
Bogdan Gębski
Anna Grabka
Dziadek do orzechów - dorosły
Andrzej Godleś
Ireneusz Wiśniewski
Fred, brat Klary
Tomasz Kajdański
Marek Zajączkowski
Matka Klary i Freda
Małgorzata Maciąg
Ojciec Klary i Freda
Janusz Piotrowski
Goście
uczennice i uczniowie klas VII i VIII
TEATRZYK
Księżniczka Pirlipata
Anna Grabka
Jagna Janikowska
Królowa
Małgorzata Surowiec
Król
Małgorzata Zielenkiewicz
Książęta
Hanna Kosmacka
Beata Kowal
Tamara Markiewicz
Danuta Sadowska
Król myszy
Łukasz Gruziel
Myszy
uczniowie klas I i II
Żołnierze
uczniowie klas III i IV
Śnieżynki
uczennice klas IV, V, VI i VII
Taniec hiszpański
Alicja Adamska
Beata Pacuła
Maria Słopecka
Beata Sobańska
Taniec wschodni
Dorota Sikorska
Robert Świerczek
Danuta Obuchowska
Tadeusz Matacz
Ewa Adamczyk
Janina Gosławska
Małgorzata Maciąg
Beata Pacuła
Beata Samoraj
Ewa Kopańska
Lucyna Szelągowska
Jolanta Kaczmarek
Taniec chiński
Maria Surowiec
Ryszard Baranowski
Dominika Antkowiak
Władysław Bobrowski
Taniec rosyjski
Łukasz Gruziel
Magdalena Rybińska
Marzena Sobańska
Małgorzata Dudzińska
Janina Gocławska
Jolanta Pindelska
Pas de trois
Dorota Abramowicz
Elżbieta Gapińska
Anna Grabka
Jagna Janikowska
Teresa Zając
Ewa Kozioł
Walc
Dominika Antkowiak
Tatiana Antolak
Ewa Makuch
Danuta Obuchowska
Maria Surowiec
Małgorzata Panaś
Julitta Łubińska
Beata Kwapp
oraz uczennice i uczniowie klas IV, V, VI i VII

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji