Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Piotr Czajkowski

Dziadek do orzechów

utwór
Dziadek do orzechów (Piotr Czajkowski)
miejsce premiery
Teatr Wielki, Warszawa
data premiery
2 czerwca 1973
uwagi
Przedstawienie w wykonaniu uczennic i uczniów Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie.
libretto
Marius Petipa
opracowanie libretta
Gennadij Ledjach
choreografia i inscenizacja
Gennadij Ledjach
kierownictwo muzyczne
Andrzej Straszyński
scenografia
Jerzy Ławacz
asystent choreografa
Kira Kniaziewa
dyrygent
Andrzej Straszyński
korepetytor baletu
Hanna Chojnacka Lidia Kulka
przygotowanie chóru dziecięcego
Władysław Skoraczewski
asystent scenografa
Maria Karnkowska Ewa Mikułowska
Obsada
Klara - dorosła
Barbara Sier
 
Monika Rowicka
Klara - dziewczynka
Zuzanna Antoszewska
 
Anna Grabka
 
Jagna Janikowska
Drosselmayer, przyjaciel rodziców Klary i Freda
Tadeusz Matacz
Dziadek do orzechów - kukiełka
Bogdan Gębski
 
Anna Grabka
Dziadek do orzechów - dorosły
Andrzej Godleś
 
Ireneusz Wiśniewski
Fred, brat Klary
Tomasz Kajdański
 
Marek Zajączkowski
Matka Klary i Freda
Małgorzata Maciąg
Ojciec Klary i Freda
Janusz Piotrowski
Goście
uczennice i uczniowie klas VII i VIII
TEATRZYK
Księżniczka Pirlipata
Anna Grabka
 
Jagna Janikowska
Królowa
Małgorzata Surowiec
Król
Małgorzata Zielenkiewicz
Książęta
Hanna Kosmacka
 
Beata Kowal
 
Tamara Markiewicz
 
Danuta Sadowska
Król myszy
Łukasz Gruziel
Myszy
uczniowie klas I i II
Żołnierze
uczniowie klas III i IV
Śnieżynki
uczennice klas IV, V, VI i VII
Taniec hiszpański
Alicja Adamska
 
Beata Pacuła
 
Maria Słopecka
 
Beata Sobańska
Taniec wschodni
Dorota Sikorska
 
Robert Świerczek
 
Danuta Obuchowska
 
Tadeusz Matacz
 
Ewa Adamczyk
 
Janina Gosławska
 
Małgorzata Maciąg
 
Beata Pacuła
 
Beata Samoraj
 
Ewa Kopańska
 
Lucyna Szelągowska
 
Jolanta Kaczmarek
Taniec chiński
Maria Surowiec
 
Ryszard Baranowski
 
Dominika Antkowiak
 
Władysław Bobrowski
Taniec rosyjski
Łukasz Gruziel
 
Magdalena Rybińska
 
Marzena Sobańska
 
Małgorzata Dudzińska
 
Janina Gocławska
 
Jolanta Pindelska
Pas de trois
Dorota Abramowicz
 
Elżbieta Gapińska
 
Anna Grabka
 
Jagna Janikowska
 
Teresa Zając
 
Ewa Kozioł
Walc
Dominika Antkowiak
 
Tatiana Antolak
 
Ewa Makuch
 
Danuta Obuchowska
 
Maria Surowiec
 
Małgorzata Panaś
 
Julitta Łubińska
 
Beata Kwapp
 
oraz uczennice i uczniowie klas IV, V, VI i VII

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji