17 marca 1950 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
20 lipca 1950 |
Głos Ameryki
Borys Ławreniew
forma twórczości: scenografia reżyseria: Skowroński Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
16 lutego 1951 |
Tysiąc walecznych
Rojewski Jan
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
30 czerwca 1951 |
W Błędomierzu
Iwaszkiewicz Jarosław
forma twórczości: scenografia reżyseria: Babel Irena teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
16 listopada 1951 |
Talenty i wielbiciele
Ostrowski Aleksander
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
21 marca 1952 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
21 grudnia 1952 |
Listy Chopina
forma twórczości: oprawa plastyczna reżyseria: Słojkowski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
30 maja 1953 |
Polacy nie gęsi
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
12 czerwca 1953 |
Wielka polityka
Makarczyk Janusz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
3 października 1953 |
Jegor Bułyczow i inni
Maksym Gorki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
28 listopada 1953 |
Wielka fala
Nikołajewa H., Radziński S.A.
forma twórczości: oprawa plastyczna reżyseria: Janiak Zdzisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
11 lutego 1954 |
Mieszkanie nr 3
Mazurowa Maria
forma twórczości: scenografia reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
15 lipca 1954 |
Noce narodowe
Brandstaetter Roman
forma twórczości: scenografia reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Stary Teatr, Kraków
|
17 października 1954 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
18 grudnia 1954 |
Trubadur
Verdi Giuseppe
forma twórczości: dekoracje i kostiumy reżyseria: Wasilewski Ryszard teatr: Opera Śląska, Bytom
|
1 czerwca 1955 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szubert Kazimierz, Przystawski Tadeusz teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
26 czerwca 1955 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 listopada 1955 |
Pierwszy dzień święta
Nazim Hikmet
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
4 lutego 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
forma twórczości: scenografia reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
22 lutego 1956 |
Złota kareta
Leonow Leonid
forma twórczości: scenografia reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 kwietnia 1956 |
Kaprys
Alfred de Musset
forma twórczości: scenografia reżyseria: Stojowska Ewa teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
24 czerwca 1956 |
Carmen
Georges Bizet
forma twórczości: scenografia reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Opera Śląska, Bytom
|
22 marca 1958 |
No, no, Nanette
Youmans Vincent
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
7 czerwca 1958 |
Rakieta Alfa 1
Zbigniew Niemczynowski
forma twórczości: dekoracje, lalki reżyseria: Baczyński Szczepan teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
6 sierpnia 1958 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdańsk
|
18 września 1958 |
Rozbity dzban
Heinrich von Kleist
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Poznań
|
11 marca 1959 |
Piękna Galatea
Suppe Franz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
4 czerwca 1959 |
Boccaccio
Franz Suppe von
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
21 sierpnia 1959 |
Ładna historia
Caillavet Armand, Flers Robert
forma twórczości: scenografia reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
7 listopada 1959 |
Bal w Operze
Richard Heuberger
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
23 grudnia 1959 |
Za siedmioma górami
Ewa Szelburg-Zarembina
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jabłoński Zbigniew teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
29 października 1960 |
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Maria Konopnicka
forma twórczości: scenografia reżyseria: Mazanek Janusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 listopada 1960 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: scenografia reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
25 listopada 1960 |
Panna Wodna
Jerzy Lawina-Świętochowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
15 stycznia 1961 |
Bal w Operze
Richard Heuberger
forma twórczości: scenografia reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
22 kwietnia 1961 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
7 maja 1961 |
Kocha, lubi, szanuje...
Tadeusz Kożusznik
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ćwikliński Jerzy teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
29 czerwca 1961 |
Panna Wodna
Jerzy Lawina-Świętochowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dostalik-Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
8 listopada 1961 |
Harvey
Mary Chase
forma twórczości: scenografia reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 listopada 1961 |
Kwiat Hawai
Paul Ábrahám
forma twórczości: scenografia reżyseria: Weissówna Zofia teatr: Operetka, Łódź
|
10 grudnia 1961 |
Król włóczęgów
Rudolf Friml
forma twórczości: scenografia reżyseria: Długosz Aleksander teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
25 grudnia 1961 |
Fontanna Bachczysaraju
Borys Asafiew
forma twórczości: scenografia reżyseria: Parnell Feliks teatr: Opera Łódzka, Łódź
|
7 maja 1962 |
Panna Wodna
Jerzy Lawina-Świętochowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Artemska Beata, Kostrzewska Barbara teatr: Operetka, Lublin
|
9 czerwca 1962 |
Ja tu rządzę
Wincenty Rapacki (syn)
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kanicki Ireneusz teatr: Operetka, Łódź
|
28 października 1962 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jabłoński Zbigniew teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
1 grudnia 1962 |
Biała akacja
Izaak Dunajewski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Sykała Roman teatr: Operetka, Łódź
|
1 grudnia 1962 |
Głupi Jakub
Tadeusz Rittner
forma twórczości: scenografia reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
17 lutego 1963 |
Alarm
Conny Odd
forma twórczości: scenografia reżyseria: Przeradzki Zbigniew teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
19 kwietnia 1963 |
Awantury miłosne w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: scenografia reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
11 kwietnia 1964 |
Ptasznik z Tyrolu
Karl Zeller
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
13 czerwca 1964 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
10 października 1964 |
Pani prezesowa
Hennequin Maurice,Veber Pierre
forma twórczości: scenografia reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr 7.15, Łódź
|
23 kwietnia 1965 |
Bal samotnych
Tomasz Kiesewetter
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Operetka, Łódź
|
30 maja 1965 |
Biali bracia
Maria Kann
forma twórczości: scenografia reżyseria: Janic Marta teatr: Teatr Lalek „Pinokio”, Łódź
|
16 stycznia 1966 |
Wiedeńska krew
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Grey Xenia teatr: Operetka, Lublin
|
31 lipca 1966 |
Fantastyczny rejs
Cole Porter
forma twórczości: scenografia reżyseria: Baduszkowa Danuta teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
8 września 1966 |
Biali bracia
Maria Kann
forma twórczości: scenografia reżyseria: Janic Marta teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
28 listopada 1966 |
Daj buzi, Kate
Cole Porter
forma twórczości: scenografia reżyseria: Ślaski Michał teatr: Operetka, Lublin
|
3 grudnia 1966 |
My Fair Lady
Frederick Loewe
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Kostrzewska Barbara teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
30 grudnia 1966 |
Baron cygański
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Bursztynowicz Tadeusz teatr: Operetka Warszawska, Warszawa
|
24 maja 1967 |
Wiedeńska krew
Johann II Strauss
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Grey Xenia teatr: Operetka Dolnośląska, Wrocław
|
17 czerwca 1967 |
Ogniem i mieczem
Henryk Sienkiewicz
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żukowski Feliks teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
24 czerwca 1967 |
Domek trzech dziewcząt
Franz Schubert
forma twórczości: scenografia reżyseria: Walden Jerzy teatr: Operetka, Łódź
|
20 lipca 1967 |
Wesoła wojna
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Operetka Śląska, Gliwice
|
14 października 1967 |
Przełom
Borys Ławreniew
forma twórczości: scenografia reżyseria: Żukowski Feliks teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
21 stycznia 1968 |
Nitouche
Herve Florimond
forma twórczości: scenografia reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
9 marca 1968 |
Dziękuję ci, Ewo!
Stanisław Renz
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Operetka, Łódź
|
25 maja 1968 |
Wiedeńska krew
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Weissówna Zofia teatr: Miejski Teatr Muzyczny-Opera i Operetka, Kraków
|
19 lipca 1968 |
Zajączek "Zorro"
Siergiej Michałkow
forma twórczości: scenografia reżyseria: Jabłoński Zbigniew teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
7 września 1968 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
forma twórczości: scenografia reżyseria: Daszewski Mieczysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
1 lutego 1969 |
Turniej w Rio de Maracasso
Hertel Piotr
forma twórczości: scenografia reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Operetka, Łódź
|
16 lutego 1969 |
Znamy cię tylko z widzenia...
Arkadij Arkanow, Grigorij Gorin
forma twórczości: scenografia reżyseria: Oracz Kazimierz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
26 kwietnia 1969 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
forma twórczości: scenografia reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
26 czerwca 1969 |
Wiedeńska krew
Johann II Strauss
forma twórczości: scenografia reżyseria: Weissówna Zofia teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
5 lipca 1969 |
Hrabina Marica
Emmerich Kálmán
forma twórczości: scenografia i kostiumy reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Operetka, Łódź
|
18 października 1969 |
Dama od Maxima
Ryszard Sielicki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rogowski Kazimierz teatr: Miejski Teatr Muzyczny-Opera i Operetka, Kraków
|
17 października 1970 |
Dama od Maxima
Ryszard Sielicki
forma twórczości: scenografia reżyseria: Rogowski Kazimierz teatr: Operetka, Łódź
|
4 stycznia 1971 |
Karuzela
Tadeusz Kierski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatr Muzyczny, Gdynia
|
13 maja 1971 |
Ach, Nicole
Michael Jary
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Kwaskowski Włodzimierz teatr: Operetka, Łódź
|
18 grudnia 1971 |
Orfeusz w piekle
Jacques Offenbach
forma twórczości: scenografia reżyseria: Weissówna Zofia teatr: Opera, Wrocław
|
10 lutego 1973 |
H i G czyli nasze wspólne małżeństwo
Feridun Erol, Roman Gorzelski
forma twórczości: scenografia reżyseria: Kluba Henryk teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
14 kwietnia 1973 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: scenografia reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Nowy, Poznań
|
20 września 1975 |
Dwaj na koniach, jeden na ośle
Oldżich Danek
forma twórczości: scenografia reżyseria: Dziedzina Julian teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
8 maja 1981 |
Księżniczka czardasza
Emmerich Kálmán
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Krakowski Teatr Muzyczny, Kraków
|
28 lutego 1987 |
My Fair Lady
Frederick Loewe
forma twórczości: dekoracje reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
8 maja 1993 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|
6 listopada 1999 |
Wiktoria i jej huzar
Paul Ábrahám
forma twórczości: scenografia reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Opera i Operetka, Kraków
|