20 maja 1974 |
O Rumcajsie rozbójniku
Václav Čtvrtek, Saša Lichý
postać: Wodnik reżyseria: Lic Aleksander teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
28 września 1974 |
Słodki ptak młodości
Tennessee Williams
postać: Mężczyzna przy barze reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
21 grudnia 1974 |
Boy-mędrzec
Tadeusz Boy-Żeleński
postać: Narrator reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
7 czerwca 1975 |
Zapomnieć o Herostratesie
Gorin Grigorij
postać: I Mieszkaniec Efezu reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
27 października 1976 |
Balet pruski
Stopler Armin
postać: Szewc reżyseria: Połabińska-Berny Izabella teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 stycznia 1977 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Żołnierz II reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 stycznia 1977 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
postać: Buntownik reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
5 stycznia 1977 |
Irydion
Zygmunt Krasiński
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Zegalski Jerzy teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
31 marca 1977 |
Matka Joanna od Aniołów
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Juraj reżyseria: Nowak Leopold Rene teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|
20 stycznia 1978 |
Gry kobiece
Krzysztof Zanussi, Edward Żebrowski
postać: Nieznajomy reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
8 kwietnia 1978 |
Młyny Totenhornu
Truchanowski Kazimierz
postać: Biesiadnik reżyseria: Baranowski Henryk teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
27 stycznia 1979 |
Reportaż
Bryll Ernest
postać: Młody reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
17 marca 1979 |
Twarzą w twarz
Makarewicz Andrzej
postać: A. reżyseria: Sul-Połabińska Irena teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
21 kwietnia 1979 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Filch reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
12 lipca 1979 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Filostrates i Puk reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
7 listopada 1979 |
Krasnoludki, krasnoludki
Kijonka Tadeusz
postać: Jaś; Filut reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
13 stycznia 1980 |
Czyżby?
Jacek Janczarski
postać: Młody reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
17 kwietnia 1980 |
Tango
Mrożek Sławomir
postać: Artur reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
4 lipca 1980 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Okularnik reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
4 lipca 1980 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Profesor Instytutu Wskrzeszania Ludzi reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
31 października 1980 |
Śmierć przewodniczącego ...
Bresan Iwo
postać: Cindrić reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
12 grudnia 1980 |
Król malowany
Kozioł Urszula
postać: Mindziuś reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
14 marca 1981 |
Rewolwer
Aleksander Fredro
postać: Jegomość reżyseria: Gruca Jacek teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
23 maja 1981 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Lyman Frank Baum
postać: Blaszany Drwal reżyseria: Jagła Danuta teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
9 października 1983 |
Wiedeń, Wiedeń i po Wiedniu
postać: Narrator reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
24 marca 1984 |
Lęki poranne
Grochowiak Stanisław
postać: Med reżyseria: Wieszczycki Stanisław teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 lutego 1986 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Agitator, Kinooperator, Parobek, Policjant reżyseria: Junak Tadeusz teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
22 marca 1986 |
Gargantua
Franciszek Rabelais
postać: Dolewaj reżyseria: Procházka Miro teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
24 maja 1986 |
Wspinacz
Bresan Ivo
postać: Damir reżyseria: Rajca Brunon teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
20 grudnia 1986 |
Oskarżony wilk
Petan Żarko
postać: Gajowy reżyseria: Junak Tadeusz teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
30 maja 1987 |
Dyl Sowizdrzał
Grigorij Gorin
postać: Brygadier, Kapral reżyseria: Prochazka Miro teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
16 października 1987 |
Cylinder
Eduardo De Filippo
postać: Antonio reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
23 stycznia 1988 |
Płaszcz
Gogol Mikołaj wg
postać: Rastopyrkin reżyseria: Rajca Brunon teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
30 kwietnia 1988 |
Szkarłatna wyspa
Michaił Bułhakow
postać: Passepartout reżyseria: Marczewski Andrzej Maria teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
4 czerwca 1988 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Obywatel Soboń reżyseria: Rajca Brunon teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
5 listopada 1988 |
Jak w bajce, czyli o księżniczce Bladoliczce i Kaziku ogrodniku
Władysław Krzemiński
postać: Kucharz reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
5 listopada 1988 |
Jak w bajce, czyli o księżniczce Bladoliczce i Kaziku ogrodniku
Władysław Krzemiński
postać: Herold Fanfara reżyseria: Leniewicz Freda teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
22 marca 1989 |
Wykopaliska archeologiczne ...
Bresan Ivo
postać: Pero; Sosias reżyseria: Mioć Pero teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
25 maja 1990 |
Noc Walpurgii albo Kroki Komandora
Wieniedikt Jerofiejew
postać: Sierioża reżyseria: Ciciszwili Konstanty teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
29 listopada 1990 |
Sauna
Bajon Filip
postać: Jussi reżyseria: Ciciszwili Konstanty teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
3 marca 1991 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Pan reżyseria: Ziętarski Wojciech teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
8 września 1991 |
Smoklandia
Biel Barbara
postać: Astrolog reżyseria: Harasiewicz Józef teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
31 maja 1992 |
Żołnierz i królewna
Zbigniew Niemczynowski
postać: Pies reżyseria: Sopoćko Jerzy teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
5 listopada 1992 |
Para nie para
Neil Simon
postać: Feliks reżyseria: Mrożewski Andrzej teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
5 listopada 1992 |
Para nie para
Neil Simon
postać: Roy reżyseria: Mrożewski Andrzej teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Po górach,po chmurach
Bryll Ernest
postać: Łukasz reżyseria: Piasecki Tomasz teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
19 czerwca 1993 |
Mąż i żona
Aleksander Fredro
postać: Profesor reżyseria: Braszka Jerzy A. teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
8 stycznia 1994 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Profesor Owidowicz reżyseria: Mrożewski Andrzej teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
26 czerwca 1994 |
Okno na parlament
Ray Cooney
postać: Kierownik reżyseria: Kwinta Tadeusz teatr: Teatr Satyry „Maszkaron”, Kraków
|
23 marca 1996 |
Maska
Stanisław Lem
postać: Mnich reżyseria: Zającówna Ziuta teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 grudnia 1996 |
Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain
postać: Pastor Spraque reżyseria: Szurmiej Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 grudnia 1999 |
Tajemnica Bożego Narodzenia
Jostein Gaarder
postać: Strażnik/Pastor z Katedry w Lund reżyseria: Dowlasz Inka teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 lutego 2000 |
Krawiec
Sławomir Mrożek
postać: Czeladnik II reżyseria: Wysocki Tomasz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 maja 2000 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ojciec reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 grudnia 2000 |
Opowieści jedenastu katów
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Gotfried Still reżyseria: Czuj Łukasz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 czerwca 2001 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Serwatka reżyseria: Grąbka Mieczysław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 września 2001 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Drab 1 reżyseria: Wiśniewski Grzegorz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 września 2001 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Muzykant reżyseria: Wiśniewski Grzegorz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 kwietnia 2002 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Timur reżyseria: Deszcz Katarzyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 czerwca 2002 |
Siostry Parry
Michaela Ronzoni
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szalsza Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 czerwca 2002 |
Siostry Parry
Michaela Ronzoni
postać: Mr.Calzone, Kelner reżyseria: Szalsza Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
14 grudnia 2002 |
Obudź się (Minnesota blues)
Arkadiusz Jakubik
postać: Cenzor, Kulawy reżyseria: Fedorowicz Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 kwietnia 2003 |
Wieczór Trzech Króli
William Shakespeare
postać: Sir Andrzej Chudogęba reżyseria: Deszcz Katarzyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 grudnia 2003 |
Betlejem - misterium na Boże Narodzenie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Matys/Rabin 2 reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 listopada 2004 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
forma twórczości: role reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 listopada 2004 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Zbójca reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
5 listopada 2004 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
postać: Kaczeniec reżyseria: Nurkowski Włodzimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 listopada 2005 |
Dymitr Samozwaniec
Friedrich Schiller
postać: Car Borys, Sapieha, Afanasij, Szlachcic, Gleb reżyseria: Szalsza Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 grudnia 2005 |
Dymitr Samozwaniec
Friedrich Schiller
postać: Car Borys, Sapieha, Afanasij, Szlachcic, Gleb reżyseria: Szalsza Piotr teatr: Teatr Korez, Katowice
|
10 grudnia 2005 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Król Edward reżyseria: Stuhr Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 marca 2006 |
Książę i żebrak albo zagadka cyberprzestrzeni
Czesław Sieńko
postać: Lord Hartford reżyseria: Sieńko Czesław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 października 2007 |
Król Jeleń
Carlo Gozzi
postać: Pantalone reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 czerwca 2008 |
Sen Menaszego
Isaak Bashewis Singer
postać: Dziadek Tobiasz reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 czerwca 2008 |
Sen Menaszego
Isaak Bashewis Singer
postać: Głos Tobiasza reżyseria: Sroka Adam teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 października 2008 |
Śmieszny staruszek
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: role reżyseria: Porcari Jakub teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
8 grudnia 2018 |
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow
postać: Kajfa/Sokow (gościnnie) reżyseria: Passini Paweł teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|