7 lipca 1973 |
Deszcz i pogoda
Jean Loup Temporal
forma twórczości: reżyseria teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
23 grudnia 1973 |
Rudzik
Jewgienij Sperański
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
28 marca 1974 |
Deszcz i pogoda
Jean Loup Temporal
forma twórczości: reżyseria teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
27 lipca 1974 |
Rudzik
Jewgienij Sperański
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
15 marca 1975 |
Akademia Pana Kleksa
Jan Brzechwa
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
31 sierpnia 1975 |
Teatr Hansa Christiana
Włodzimierz Fełenczak
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
30 listopada 1975 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 marca 1976 |
Przygody pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja sceniczna reżyseria: Lutomski Kazimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
2 października 1976 |
Niech żyje Punch!
Anonim
forma twórczości: reżyseria teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
12 grudnia 1976 |
Johannes Doktor Faust
Anonim
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
3 marca 1977 |
Baranki i ospały diabeł
Jiři Jaroš
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 kwietnia 1977 |
O wesołym grabarzu
Jozef i Hana Lamkovie
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Arlekin, Łódź
|
2 maja 1977 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Makonj Karel teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
11 czerwca 1977 |
O Paluszku
Karel Novak
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
17 września 1977 |
Pohadka za samowaru
Speranski Jewgienij
forma twórczości: reżyseria (T.Lalek Praga) teatr: za granicą
|
26 lutego 1978 |
Jak grabarz przechytrzył śmierć
Jozef i Hana Lamkovie
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 maja 1978 |
Dokąd pędzisz, koniku?
Rada Moskowa
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
5 czerwca 1978 |
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Henryk Lotar
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
1 kwietnia 1979 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
13 maja 1979 |
Wielki, mały król
Kulmowa Joanna
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
20 grudnia 1979 |
Przygody małego Maja
Krzysztof Teodor Toeplitz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
2 kwietnia 1980 |
O wesołym grabarzu
Jozef i Hana Lamkovie
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 maja 1980 |
Cud Krasawica
Jewgienij Sperański
forma twórczości: przekład reżyseria: Lutomski Kazimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
15 czerwca 1980 |
Cud Krasawica
Jewgienij Sperański
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Arlekin, Łódź
|
27 września 1980 |
Najmniejsze bajki
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: przekład, reżyseria postać: przekład (("O Paluszku" K.Novaka)) reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
10 kwietnia 1981 |
Żelazny chłopiec
Jordan Radiczkow
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 maja 1981 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole
|
13 stycznia 1982 |
4 x P, czyli Przygody Pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
13 stycznia 1982 |
Przygody pingwina Pik-Poka
Włodzimierz Fełenczak
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 kwietnia 1982 |
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Henryk Lotar
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
23 czerwca 1982 |
Pietruszka
Anonim
forma twórczości: adaptacja, reżyseria, scenografia reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
21 listopada 1982 |
Cud Krasawica
Jewgienij Sperański
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
5 grudnia 1982 |
Czarodziej z Ziemi Oz
Jiři Středa
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
15 marca 1983 |
Słowolej i inni
Gorki/Płatonow/Majakowski
forma twórczości: reżyseria i scenariusz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 czerwca 1983 |
Wio, Leokadio
Kulmowa Joanna
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
3 września 1983 |
Asagao
Pavel Tkadlec
forma twórczości: przekład reżyseria: Jóźwicki Andrzej Ludwik teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
4 października 1983 |
O Paluszku
Karel Novak
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
4 marca 1984 |
Dre Romano drom
Włodzimierz Fełenczak
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
6 kwietnia 1984 |
Pietruszka
Anonim
forma twórczości: adaptacja, reżyseria, scenografia reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Pinokio”, Łódź
|
27 października 1984 |
Wielka żaba
Lew Ustinov
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek „Pinokio”, Łódź
|
24 stycznia 1986 |
Poczekaj wilku! Już ja ci pokażę!
Arkadij Chajt, Aleksandr Kurlandskij
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Pinokio”, Łódź
|
8 kwietnia 1986 |
Która godzina
Zbigniew Wojciechowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
30 czerwca 1986 |
Czarująca szewcowa
Federico García Lorca
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Pinokio”, Łódź
|
10 maja 1987 |
Mio, mój Mio
Astrid Lindgren
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
20 grudnia 1987 |
Rozdeptany tygrys
Rada Moskowa
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalka, Warszawa
|
19 marca 1988 |
O wesołym grabarzu
Jozef i Hana Lamkovie
forma twórczości: przekład reżyseria: Majewska Małgorzata teatr: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Słupsk
|
12 lutego 1989 |
Machina teatralna
Yendt M.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
29 kwietnia 1989 |
Ural Batyr
Gazim Szafikow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
4 listopada 1989 |
Pani Bieda
Pavlik Milan
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek, Wałbrzych
|
26 listopada 1989 |
Pietrucha
Jerzy Romanowski
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Magdeczko-Capote Honorata teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
25 lutego 1990 |
Przygody Pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
10 czerwca 1990 |
Kto i jak na czym gra
Hurnik Ilia
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
16 listopada 1990 |
Momo
Ende Michael
forma twórczości: reżyseria i przekład teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin
|
16 lutego 1991 |
Mio, mój Mio
Astrid Lindgren
forma twórczości: reżyseria teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
28 marca 1991 |
Przygody pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
28 kwietnia 1991 |
Mowgli
Rudyard Kipling
forma twórczości: przekład reżyseria: Vildman Miroslav teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
1 czerwca 1991 |
Pietruszka
Anonim
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Cichy Wiesław teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
29 listopada 1991 |
Gra
Josef Mokoš
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek, Wałbrzych
|
26 stycznia 1992 |
Psia ballada czyli ...
Toeplitz Krzysztof T.
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
24 maja 1992 |
Czarodziej z Oz
Jiři Středa
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
11 października 1992 |
Czarodziej z Ziemi Oz
Jiři Středa
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
22 listopada 1992 |
Johannes Doktor Faust
Anonim
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 stycznia 1993 |
Jabłka młodości (bajka cygańska)
Jarmila Čermàkovà
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
7 lutego 1993 |
Jaskółeczka
Tadeusz Słobodzianek
forma twórczości: reżyseria teatr: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Opole
|
21 marca 1993 |
Księga dżungli - Mowgli
Rudyard Kipling
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
6 lutego 1994 |
Farfurka królowej Bony
Anna Świrszczyńska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
5 maja 1994 |
4 x P! Przygody Pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
24 października 1994 |
Brama Słońca
Jan Makarius
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk
|
29 stycznia 1995 |
Przygody Pingwina Pik-Poka
Adam Bahdaj
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Rożek Konstanty teatr: Teatr Lalek, Wałbrzych
|
10 marca 1995 |
Niech żyje Punch!
Anonim
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Fełenczak Włodzimierz, Szelachowski Wojciech teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
8 października 1995 |
Księga dżungli
Stejckova J.,Fischer I.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Baj, Warszawa
|
20 października 1996 |
Psia ballada
Toeplitz Krzysztof Teodor
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalki i Aktora „Miniatura”, Gdańsk
|
22 lutego 1997 |
O czym szumią wierzby
Nova Gabriela
forma twórczości: teksty piosenek reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
22 lutego 1997 |
O czym szumią wierzby
Nova Gabriela
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
12 kwietnia 1997 |
Chłopiec i szczęście
Isaak Bashewis Singer
forma twórczości: przekład reżyseria: Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
25 października 1997 |
Pyza na polskich dróżkach
Januszewska Hanna
forma twórczości: reżyseria i adaptacja z B.Dohnalik teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
18 kwietnia 1998 |
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Henryk Lotar
postać: Głos kaprala reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
18 kwietnia 1998 |
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Henryk Lotar
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
20 marca 1999 |
Chcę zobaczyć potwora
Barbara Dohnalik, Włodzimierz Fełenczak
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
|
16 stycznia 2000 |
O czym szumią wierzby
Kenneth Grahame
forma twórczości: przekład, reżyseria, teksty piosenek reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
28 maja 2000 |
Purpurella
Jadwiga Kofta
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Gielniewska Alina teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
24 września 2000 |
Joanna Skrzydlata
Joanna Kulmowa
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
10 grudnia 2000 |
Bracia Lwie Serce (Ballada o wędrującej duszy)
Astrid Lindgren
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
27 maja 2001 |
Pyza na polskich dróżkach
Hanna Januszewska
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
14 grudnia 2001 |
Wertep
Wałerij Szewczuk
forma twórczości: reżyseria, scenariusz reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
15 grudnia 2001 |
Asagao
Pavel Tkadlec
forma twórczości: przekład reżyseria: Jóźwicki Andrzej L. teatr: Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk
|
9 listopada 2002 |
Hebanowa baśń
Helena Kołaczkowska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 lutego 2003 |
Dzielny ołowiany żołnierzyk
Henryk Lotar
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
26 kwietnia 2003 |
Bociek i strach na wróble
Libusa Lopejska
forma twórczości: przekład reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 października 2003 |
Tim Talar albo sprzedany śmiech
James Krüss
forma twórczości: przekład, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
8 maja 2004 |
Teatr Cieni Ofelii
Michael Ende
forma twórczości: adaptacja, opracowanie muzyczne, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
4 grudnia 2004 |
Ludowa szopka polska
Henryk Jurkowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
18 marca 2005 |
Ptasi sejm
Farid Attar
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
17 kwietnia 2005 |
Kominiarczyk
Jiří Volker
forma twórczości: przekład reżyseria: Antoniuk Jarosław teatr: Teatr Lalki i Aktora, Łomża
|
27 listopada 2005 |
Lwie mleko
Isaak Bashewis Singer
forma twórczości: przekład, reżyseria, teksty piosenek reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
22 września 2006 |
Córka Króla Smoków
Li Czchao-Wej
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
21 stycznia 2007 |
Wicek Warszawiak
Jan Wilkowski
forma twórczości: opracowanie tekstu, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
26 maja 2007 |
O Paluszku
Karel Novak
forma twórczości: lalki, przekład, reżyseria, teksty piosenek reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
29 września 2007 |
Cud Krasawica
Jewgienij Sperański
forma twórczości: przekład reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Lublin
|
26 kwietnia 2009 |
Koralina
Neil Gaiman
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Miejski Teatr Miniatura, Gdańsk
|
28 maja 2011 |
Koralina, czyli wojna o światy
Neil Gaiman
forma twórczości: adaptacja, reżyseria reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Białostocki Teatr Lalek, Białystok
|
1 czerwca 2013 |
Tim Talar albo sprzedany śmiech
James Krüss
forma twórczości: przekład reżyseria: Maciejewski Ireneusz teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|