29 marca 1969 |
Symulanci
Siekierski Albin
postać: Kazek reżyseria: Lachnitt Walerian teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 czerwca 1969 |
W gołębniku
Nikorowicz Ignacy
postać: Zbyszko Zasławski reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 września 1969 |
Chłopi
Władysław Reymont
postać: Jaś reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1969 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Iwan Aleksandrowicz Chlestakow reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 stycznia 1970 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Christopher Wren reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 kwietnia 1970 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Filon reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 listopada 1970 |
Apetyt na czereśnie
Agnieszka Osiecka
postać: Mężczyzna reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
16 stycznia 1971 |
Świętoszek
Molière
postać: Walery reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 listopada 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Antek "Król andrusów" reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 listopada 1971 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: Antek, "Król andrusów" reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
24 marca 1972 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Ange Marie Le Gouce reżyseria: Nałęcki Konrad teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
15 października 1972 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Alfons Fikalski reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 listopada 1972 |
Legenda
Wyspiański Stanisław
postać: Łopuch reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
10 marca 1973 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Sylwester reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 maja 1973 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Aigistos reżyseria: Kozłowski Janusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 listopada 1973 |
Pokój na godziny
Pavel Landovský
postać: Ryszard reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
30 listopada 1974 |
Złoty chłopak
Clifford Odets
postać: Roxy Gottlieb reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
11 grudnia 1975 |
Niewolnik
Czerwieński Bolesław
postać: Klizjas reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
27 marca 1976 |
Rozstanie w czerwcu
Aleksander Wampiłow
postać: Kolesow reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
27 marca 1976 |
Rozstanie w czerwcu
Aleksander Wampiłow
postać: Poważny reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 czerwca 1976 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
postać: Frank reżyseria: Szejd Romuald teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
26 marca 1977 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Gospodarz reżyseria: Perz Jan teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
25 listopada 1978 |
Cudzołóstwo ukarane
Janusz Głowacki
postać: Czesław Pałek reżyseria: Radecka Barbara Katarzyna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
23 lutego 1980 |
Odprawa posłów greckich
Jan Kochanowski
postać: Eneasz reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliana Tuwima, Łódź
|
17 maja 1980 |
Jak to w karnawale
Ion Luca Caragiale
postać: Naje Girimea (cyrulik) reżyseria: Colpacci Alexandru teatr: Teatr im. Juliana Tuwima, Łódź
|
7 listopada 1980 |
Iwanow
Antoni Czechow
postać: Iwanow Mikołaj Aleksiejewicz reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr im. Juliana Tuwima, Łódź
|
27 lutego 1981 |
Antygona
Sofokles
postać: Posłaniec reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr im. Juliana Tuwima, Łódź
|
5 grudnia 1982 |
Opowieści Lasku Wiedeńskiego
Ödön von Horváth
postać: Konferansjer reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 lutego 1983 |
Terroryści
Iredyński Ireneusz
postać: Minister reżyseria: Adamek Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 lutego 1983 |
Zbrodnia i kara
Dostojewski Fiodor
postać: Proch reżyseria: Kopciński Wojciech teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 grudnia 1983 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Ernest Bryll, Małgorzata Goraj, Jan Skotnicki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Derebecki Zdzisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
7 grudnia 1983 |
Czarodziej ze Szmaragdowego Grodu
Ernest Bryll, Małgorzata Goraj, Jan Skotnicki
postać: Czarodziej Oz reżyseria: Derebecki Zdzisław teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
10 marca 1984 |
The Fantasticks
Tom Jones, Harvey Schmidt
postać: Hucklebee reżyseria: Kępczyński Wojciech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
31 maja 1984 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Adolf reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
31 maja 1984 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Guślarz reżyseria: Rotnicki Krzysztof teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|